czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 października 2022
  • 8 października 2022
  • wyświetleń: 9052

Budują wiadukt. Zmiana tymczasowej organizacji ruchu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"" podaj

Od soboty, 8 października do czasu zakończenia budowy wiaduktu kolejowego nad ulicą Legionów w Czechowicach-Dziedzicach została zmieniona trasa autobusu linii nr 1.

Reklama

Budowa wiaduktu kolejowego nad ulicą Legionów w Czechowicach-Dziedzicach - 5.10.2022
Budowa wiaduktu kolejowego nad ulicą Legionów w Czechowicach-Dziedzicach · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Przypomnijmy, jak informowaliśmy w tym artykule, w lipcu na ulicy Legionów w Czechowicach-Dziedzicach, w związku z budową nowego wiaduktu kolejowego, wprowadzono tymczasową organizację ruchu polegającą na zamknięciu ruchu drogowego na kilkusetmetrowym odcinku ulicy Legionów. Zakaz ruchu nie dotyczył autobusów komunikacji miejskiej oraz pieszych.

Jak poinformował Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach w sobotę, 8 października została wprowadzona kolejna zmiana w tymczasowej organizacji ruchu.

- W związku z ukończeniem remontu mostu na rzece Wiśle w ciągu drogi krajowej nr 1, co skutecznie zmniejszyło korki na krajowej "jedynce", w celu przyspieszenia tempa prac budowlanych zakazem ruchu na ulicy Legionów objęte zostaną także autobusy Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach. Autobusy, podobnie jak inne samochody, pojadą objazdem przez DK-1 - przekazał magistrat w komunikacie.

Nowa trasa przejazdu linii nr 1: ul. Węglowa - DK1 i ul. Legionów z pominięciem przystanków Węglowa DK1, Legionów/Hr. Renerda, Legionów/Waryńskiego. Tymczasowe przystanki zostaną usytuowane na ul. Węglowej po stronie wschodniej DK1 i ul. Waryńskiego koło ul. Czystej.

Tak jak dotychczas na ulicy Legionów zostanie utrzymane tymczasowe przejście dla pieszych.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"" podaj