Wiadomości

  • 8 października 2022
  • 9 października 2022
  • wyświetleń: 10581

Czechowiczanie w największym rockowym bandzie w Polsce

Czechowiczanie Sebastian Wolny i Grzegorz Szafran wystąpili na PGE Narodowym! Jednak nie był to "zwykły" koncert - mieszkańcy naszego miasta wystąpili w ramach akcji "Wielkie Granie", która była zorganizowana w ramach dziesięciolecia Stadionu Narodowego.

Czechowiczanie w największym rockowym bandzie w Polsce - 10.09.2022 · fot. Archiwum prywatne, Materiały prasowe; https://www.facebook.com/sensorycznie.artur.ochocki


10 września na PGE Narodowym po raz pierwszy w historii polskiej sceny zagrało Wielkie Granie siłą tysiąca instrumentalistów i wokalistów - amatorów i profesjonalistów zebranych z całej Polski. Wydarzenie to było okazją do hucznego świętowania 10. urodzin PGE Narodowego, największej areny sportowej, wizytówki nie tylko Warszawy, ale i całej Polski.

Wielki, zjednoczony muzyczny band zagrał przed tysiącami widzów na trybunach, razem, na żywo, osiemnaście największych mega hitów wszech czasów z repertuaru polskich i zagranicznych gwiazd muzyki, między innymi Bajmu, Lady Pank, Urszuli czy Rolling Stones, Guns N’Roses, The Clash i AC/DC.

W wydarzeniu udział wzięło dwóch czechowiczan - Sebastian Wolny oraz Grzegorz Szafran. Sebastian to basista od 1998 roku. W 2003 roku jego kariera, jak sam mówi, "została brutalnie przerwana przez normalne życie". W tych latach zdążył zagrać w kilku zespołach rock-metalowych. Pierwsze próby odbywały w piwnicy czechowickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie. Jednym z jego większych sukcesów był występ na piątkowej scenie dni Czechowic-Dziedzic w 2001 roku.

W 2021 roku postanowił powrócić do gry na basie, a w marcu 2022 roku dołączył do czechowickiego zespołu FreeTrip, z którym udało mu się wrócić na scenę. Skąd pomysł jego występu podczas "Wielkiego Grania"? Jak opowiada, w maju na profilu Wojtka Pilichowskiego pojawiła się informacja o rozpoczęciu rekrutacji do największego bandu w Polsce mającego się składać z 1000 muzyków i gwiazd polskiej sceny. Ten występ stał się jego marzeniem, a marzenie stało się faktem 10 września.

- Występ w gronie 1000 muzyków od amatorów po profesjonalistów, wspólnie z naszymi liderami Wojtkiem Pilichowskim, Michałem Dąbrówką, Jackiem Królikiem i Joanną "Rudą" Lazer był spełnieniem marzeń. Każdy z nas jeszcze przez wiele dni dochodził do siebie po tym co się wydarzyło. Koncert był czymś niesamowitym i wszyscy mamy nadzieję na kolejne edycje "Wielkiego Grania" - podkreśla Sebastian Wolny.

Z kolei Grzegorz Szafran, znany jako Travis, przez 10 lat, do czerwca tego roku, grał w znanym zespole FreeTrip, którego był założycielem. - Niestety zespół zakończył działalność raczej bezpowrotnie z przyczyn osobistych. Na pewno niebawem założę swój nowy projekt , ale to wymaga czasu i odpowiednich ludzi. Obecnie dołączyłem do grupy perkusyjnej "Walimy w kocioł" z Kóz. Okazało się, ze szef grupy Tomek Kiniecki również zagra na PGE Narodowym, a poznaliśmy się w dniu wyjazdu do Warszawy. Zgadaliśmy się na wspólny transport i tak zapakowaliśmy dwa zestawy perkusyjne do auta i ruszyliśmy razem - mówi czechowiczanin.

- O Wielkim Graniu dowiedziałem się z mediów społecznościowych, ale jeszcze wtedy się nie zgłosiłem. Dopiero jak właśnie Sebastian podzielił się ze mną informacją, że zagra, to udało mi się jeszcze dostać do grona 1000 muzyków. Jeszcze wtedy nie zdawałem sobie sprawy w jak wielkim i niebywałym wydarzeniu wezmę udział. Taki stan towarzyszył mi do momentu wjechania na Stadion Narodowy - dopiero wtedy uświadomiłem sobie, że to naprawdę coś wielkiego - podkreśla Szafran.

- Z każdą chwilą było coraz piękniej. W piątek rano, gdy wszyscy muzycy byli na płycie PGE Narodowego, rozpoczęły się próby i to było niesamowite. Koncert finałowy w sobotę to było coś niezwykłego i niepowtarzalnego. Wspaniali ludzie, wspaniała organizacja i wspaniała obsługa techniczna. Wszystko na najwyższym poziomie. Cudowna integracja muzyków, udało mi się zdobyć bardzo dużo nowych kontaktów. Cieszę się, że wziąłem udział w pierwszej edycji, ponieważ pierwsza zawsze będzie pierwszą oczywiście nie wyobrażam sobie, żebyśmy się nie spotkali za rok. Polecam to każdemu! Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas 2000! 10 września przeszedł do historii, ale na pewno żaden uczestnik nie zapomni tego do końca życia - dodaje Travis.

Warto dodać, że mieszkańcy Czechowic-Dziedzic zagrali nie tylko z muzykami z całej Polski, ale także z gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Wśród nich były takie legendy, jak Urszula, Lady Pank, Andrzej Krzywy, Doda czy Michał Wiśniewski.

Po więcej informacji o zespole FreeTrip oraz Travisie zapraszamy na profile:

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.