czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 grudnia 2007
  • wyświetleń: 805

Ostatni miesiąc na wymianę dowodu

Około trzy tysiące mieszkańców Czechowic-Dziedzic jeszcze nie wymieniło „książkowych” dowodów osobistych.

– Po 31 marca 2008 r. stare dowody tracą ważność. Wszyscy, którzy jeszcze nie dokonali wymiany muszą się śpieszyć, by uniknąć po tej dacie kłopotów – mówi Ludwik Tyc, naczelnik wydziału spraw obywatelskich w Urzędzie Miejskim. Termin oczekiwania na nowy dowód to 2, 3 miesiące i zależy od Centrum Personalizacji w Warszawie.

Jak nietrudno obliczyć, nie ma już szans na otrzymanie nowego dowodu tożsamości jeszcze w tym roku. 4 października prezydent RP podpisał ustawę o czasowym posługiwaniu się dowodami osobistymi wydanymi przed 1 stycznia 2001 r. Zgodnie z nią, „kto uchyla się od obowiązku posiadania lub wymiany dowodu osobistego, podlega karze ograniczenia wolności do 1 miesiąca albo karze grzywny”.

Żeby uniknąć kłopotów, należy złożyć odpowiedni wniosek o wymianę dowodu w wydziale spraw obywatelskich UM przy ul. Barabasza do 31 grudnia. Urzędnicy czekają na mieszkańców codziennie w godzinach od 7.30 do 15.30, a w czwartki od 9 do 17.

Więcej czytaj w Gazece Czechowickiej.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.