Wiadomości

  • 11 października 2022
  • wyświetleń: 4047

Polsko-niemiecka wymiana młodzieży w ZSTiL

Początek roku szkolnego 2022/2023 dla grupy uczniów ZSTiL w Czechowicach-Dziedzicach był okazją do odwiedzenia partnerskiej szkoły zawodowej w Bergheim, z którą placówka współpracuje od wielu lat.


Polsko-niemiecka wymiana młodzieży w ZSTiL
Polsko-niemiecka wymiana młodzieży w ZSTiL · fot. ZSTiL


W czasie pobytu w Niemczech uczniowie zwiedzili Kolonię i Bonn - poznając bogatą historię i życie codzienne tego regionu. Zapoznali się z systemem kształcenia zawodowego u naszych sąsiadów, a liczne zajęcia integracyjne pozwoliły młodzieży lepiej poznać się.


Polsko-niemiecka wymiana młodzieży w ZSTiL
Polsko-niemiecka wymiana młodzieży w ZSTiL · fot. ZSTiL


W ramach rewizyty goście z Bergheim odwiedzili naszą szkołę i poznali nasz region. Zobaczyli malownicze Beskidy, zachwycili się zabytkami Krakowa, a wizyta w PM KL " Auschwitz-Birkenau" była dla młodego pokolenia Niemców okazją do refleksji nad trudną i bolesną kartą historii. 


Oba spotkania - w Niemczech i w Polsce, pozwoliły uczniom poznać bliżej swoich sąsiadów oraz skonfrontować swoją dotychczasową wiedzę o partnerze z rzeczywistością.
 Realizacja obu projektów wymiany uczniowskiej była możliwa dzięki finansowemu wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie oraz Powiatów Bielskiego i Erft.

mp / czecho.pl

źródło: ZSTiL Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.