Wiadomości

  • 15 października 2022
  • wyświetleń: 1213

Rozmawiali o bezpieczeństwie z uczniami podstawówek

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej i komisariatów odwiedzają uczniów klas pierwszych w szkołach na terenie gminy Czechowice-Dziedzice oraz Bestwiny w ramach kampanii "Bezpieczna droga do szkoły" oraz "Świeć przykładem". W trakcie spotkań policjanci uczą dzieci przede wszystkim zasad bezpieczeństwa na drodze jak również opowiadają o swojej pracy.

Rozmawiali o bezpieczeństwie z uczniami podstawówek · fot. KMP Bielsko-Biała


Wrzesień i październik to czas, kiedy policjanci odwiedzają szkoły. W trakcie spotkań uczą najmłodszych właściwych zachowań w domu, w szkole i na drodze. Spotkania te prowadzone są w ramach kampanii "Bezpieczna droga do szkoły" oraz "Świeć przykładem".

- Podczas rozmowy z dziećmi policjanci przypominają zasady bezpieczeństwa w drodze do/ze szkoły oraz prawidłowym zachowaniu na przejściach dla pieszych. W związku z rozpoczętym okresem jesiennym promują również korzystanie z elementów odblaskowych, aby być jak najbardziej bezpiecznym na drodze. Przedstawiają również charakterystykę pracy policji oraz prezentują elementy umundurowania. W akcję włączyli się również przedstawiciele sklepu należącego do jednej z sieci marketów budowlanych - relacjonują mundurowi z KMP w Bielsku-Białej.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.