czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 października 2022
  • 16 listopada 2022
  • wyświetleń: 4223

"Alkoholik- instrukcja obsługi". Spotkania z autorką bestsellera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Za nami:

Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego oraz Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają wszystkich zainteresowanych mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice na spotkania autorskie z Jolantą Reisch-Klose, autorką książki "Alkoholik - instrukcja obsługi".

Reklama

alkohol, ojciec, rodzina, uzależnienie
"Alkoholik- instrukcja obsługi". Spotkania z autorką bestsellera · fot. pixabay.com


Przewidziano dwa spotkania: w Bibliotece Głównej MBP przy ulicy Paderewskiego 3 w Czechowicach-Dziedzicach (piątek, 4 listopada w godzinach 17.30 do 19.00) oraz w Filii nr 7 czechowickiej MBP w Ligocie Centrum (środa, 16 listopada w godzinach od 17.30 do 19.00). Spotkania są bezpłatne, mają charakter otwarty, nie są wymagane wcześniejsze zapisy. Przewidywana czas trwania ok. 60-90 minut.

Różnego rodzaju uzależnienia chemiczne (np. alkohol, narkotyki, leki) ale też uzależnienia behawioralne (np. telefon, zakupy, pornografia) są plagą dzisiejszych czasów. Nie ma już chyba osoby, która na swojej drodze nie spotkała kogoś, kto boryka się z tym problemem. Osoby uzależnione są w naszych domach, rodzinach, sąsiedztwie, w miejscach pracy. Istotne jest abyśmy wiedzieli czym są uzależnienia i jak skutecznie i mądrze możemy pomóc osobom uzależnionym.

W czasie spotkania będzie można dowiedzieć się się czym jest choroba alkoholowa, czym są mechanizmy uzależnienia ( dlaczego do niego/niej nic nie dociera?). Zostanie przedstawiony sposób funkcjonowania rodziny z problemem alkoholowym oraz będzie można dowiedzieć się czym jest współuzależnienie.

Książka "Alkoholik - instrukcja obsługi" stała się bestsellerem. Pierwszy nakład wyprzedała się błyskawicznie stając się poradnikiem, źródłem inspiracji, otuchy i wsparcia dla wielu herosów dzielących życie z osobą uzależnioną. Teraz w czechowickiej bibliotece będziemy mieli okazję spotkać osobiście autorkę książki i przekonać się jak ważna jest to lektura.

"Alkoholik- instrukcja obsługi" - spotkania autorskie
"Alkoholik- instrukcja obsługi". Spotkania z autorką bestsellera · fot. UM Czechowice-Dziedzice

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj