Wiadomości

  • 15 października 2022
  • wyświetleń: 5520

[FOTO] Nowe pomosty przy jednym ze stawów w Kaniowie

Stowarzyszenie Wędkarskie "Kaniowski Karp Królewski", dzięki pomocy Lokalnej Grupy Rybackiej Bielska Kraina i środkom finansowym pozyskanym z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, w ostatnich dniach przeprowadziło kolejną inwestycję. Zadanie nosiło nazwę "Budowa pomostów wędkarskich jako obiektu promującego turystyczno - rekreacyjne walory wędkarstwa na obszarze LSR". Pomosty powstały przy jednym ze stawów w rejonie ulic Czechowickiej i Malinowej w Kaniowie.

Nowe pomosty przy jednym ze stawów w Kaniowie · fot. gminabestwina.info


Całkowity koszt inwestycji wyniósł 120 060,98 zł. Środki pozyskane z zewnątrz to 92 200,00 zł, stowarzyszenie dołożyło z własnych funduszy 27 860,98 zł, tj. 23% całości kosztów. Wybudowano 4 pomosty wędkarskie o wymiarach 3,66x3,08 m. Konstrukcję wykonano ze stali ocynkowanej, a podesty z deski kompozytowej. Każdy pomost na brzegu posadowiono na 3 stopach żelbetowych, a w wodzie na stalowych słupach wykonanych z dwuteowników HEA 160. Stowarzyszenie w ramach własnych środków wykona jeszcze zejścia z wysokich brzegów z obu stron oraz ścieżkę łącząca wszystkie pomosty.

Warto przypomnieć, że stowarzyszenie pozyskało do tej pory 300 tys. zł zewnętrznych środków - to maksymalna kwota, jaką mogło uzyskać z Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze".

Pierwszym wnioskiem było aplikowanie o środki na budowę nowej Rybaczówki przy ul. Czechowickiej w Kaniowie - 150 tys. zł, na resztę wartości kosztorysu przekraczającej 300 tysięcy złotych złożyli się członkowie Stowarzyszenia. Na projekt pod nazwą "Zagospodarowanie terenu przy "Rybaczówce" w Kaniowie sposobem na rozwój funkcji turystyczno - rekreacyjnych obiektu i obszaru LSR uzyskano około 34 tysięcy złotych, z kolei na operację "Promocja wędkarstwa jako formy turystyki na obszarze LSR poprzez organizowanie zawodów wędkarskich" pozyskano 25 tys. zł.

Na wspomniane wyżej zadanie "Budowa pomostów wędkarskich jako obiektu promującego turystyczno - rekreacyjne walory wędkarstwa na obszarze LSR" pozyskano przeszło 90 tysięcy złotych. Pozyskano duży namiot, który wykorzystywany jest w czasie zawodów wędkarskich i imprez plenerowych, a członkowie zarządu stowarzyszenia zostali wyposażenie w stroje organizacyjne. Z własnych środków zakupiono garaże, ciągnik Kubota z kosiarką.

W ostatnich miesiącach, dzięki bielskiemu Starostwu Powiatowemu i Urzędowi Gminy w Bestwinie stowarzyszenie pozyskało przyczepkę wielofunkcyjną, a także ma na stanie wiele kos i pilarek spalinowych, które na bieżąco są wykorzystywane do prac pielęgnacyjnych wokół akwenów.Ponadto założono alarm, a teren wokół Rybaczówki, dzięki Urzędowi Gminy, ogrodzono.

mp / czecho.pl

źródło: gminabestwina.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.