Wiadomości

  • 17 października 2022
  • 13 grudnia 2022
  • wyświetleń: 2445

Zajęcia profilatyczne dla dzieci i wywiadówki tematyczne dla rodziców

Za nami:

Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom informuje, że w związku rozstrzygnięciem konkursu ofert na zajęcia profilaktyczne na terenie gminy Czechowice Dziedzice, w okresie od września do grudnia, na terenie gminnych placówek oświatowych realizowane są zajęcia profilaktyczne dla uczniów oraz wywiadówki online dla rodziców.

Zajęcia profilatyczne dla dzieci i wywiadówki tematyczne dla rodziców
Zajęcia profilatyczne dla dzieci i wywiadówki tematyczne dla rodziców · fot. UM Czechowice-


- Każdy rodzic ma prawo skorzystać z takiej wywiadówki, może wybrać jedną, dwie lub wszystkie trzy opcje tematyczne. To od rodziców zależy czy chcą wziąć w niej udział, nie jest on obowiązkowy, jednak szczerze zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Można to zrobić za pośrednictwem platformy Teams, klikając na link, który będzie podany poniżej tematu wydarzenia - wyjaśnia Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

Realizatorem zadania jest zespół Profilaktyka Razem o którym więcej informacji znajdą Państwo na stronie https://profilaktykarazem.pl/ składający się z terapeutów - praktyków na co dzień pracujących z młodzieżą, w tym z młodzieżą uzależnioną.

Koszty tego wydarzenia zostały pokryte w ramach REALIZACJI ZADANIA Z ZAKRESU ZDROWIA PUBLICZNEGO w konkursie ofert organizowanym przez burmistrza Czechowic-Dziedzic.

Terminy i tematy spotkańSiedzą dzieci w Sieci. Regulamin korzystania z komputera i Sieci. 18.10.2022 r. g. 18.00 - 19.00

Jest to wywiadówka profilaktyczna podczas której rodzice będą mogli skorzystać z bardzo praktycznych informacji: co chroni dziecko przed uzależnieniami od komputera i sieci, jak wygląda przykładowy regulamin korzystania z komputera i zasady korzystania z telefonu, jakie czynności alternatywne powinno wykonywać dziecko, czym są i jakie zachowania ryzykowne podejmują dzieci w Sieci. W bardzo prosty sposób prowadzący podpowiedzą jak nauczyć swoje dziecko kontroli używania nowych mediów, a przede wszystkich wskażą konkretne programy monitorujące i ograniczające aktywność dziecka na komputerze telefonie.

Link do wydarzenia:

Dołącz na swoim komputerze lub w aplikacji mobilnej
Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

Na tym spotkaniu uzyskają Państwo 2 dniowy darmowy dostęp do materiałów takich jak monitoring korzystania z komputera, regulamin itp. Login i hasło zostaną podane podczas spotkania. Przed spotkaniem mogą Państwo otworzyć sobie tę stronę aby postępować zgodnie z instrukcją. Poniżej znajduje się link do strony:

https://k3arak.webwave.dev/

Komunikacja z młodym człowiekiem. 15.11.2022 r. g. 18.00 - 19.00

Jedna krew, ale czasem dwa różne światy, wydawałoby się nawet dwa różne języki. Na pewno dwa różne sposoby komunikacji i dotarcia jednego do drugiego. Młody człowiek, nastolatek ma specyficzny sposób komunikacji, trudno jest powiedzieć tak - aby zostać zrozumianym, ale trudno też usłyszeć to, co tak naprawdę stoi za słowami, a czasem nawet prowokacją ze strony naszego dziecka. W tym temacie m.in. o tym, co pomaga a co przeszkadza w komunikacji z dorastającym dzieckiem.

Link do wydarzenia:

Dołącz na swoim komputerze lub w aplikacji mobilnej
Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

Granice nie są takie złe. 13.12.2022 r. g. 18.00 - 19.00

Jak umiejętniej stawiać granice dziecku oraz szanować jego granice. Wywiadówka na temat umiejętności posługiwania się zasadą konsekwencji - co zrobić, żeby nie odpuszczać, poprawnego formułowania komunikatów do dziecka oraz wprowadzania obowiązków domowych jako normy w wychowaniu. Szczególnie mamy nadzieję na zwrócenie uwagi co oznacza szanowanie granic dziecka.

Link do wydarzenia:

Dołącz na swoim komputerze lub w aplikacji mobilnej
Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.