czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 października 2022
  • wyświetleń: 1730

[FOTO] Budki lęgowe zdają egzamin. Pojawiły się kolejne

To był kolejny, udany sezon lęgowy w budkach dla ptaków w "Lasku", w tzw. "łączniku" i "Małym Parku" przy ul. Żeromskiego - ogłosił w mediach społecznościowych Mikołaj Siemaszko z grupy Czechowiczanie dla Przyrody. Chodzi o 25 tego typu obiektów.

Reklama

Kontrola budek lęgowych - 15.10.2022 · fot. Mikołaj Siemaszko


- Korzystając z całkiem niezłej pogody, wraz z Kają wyczyściliśmy 25 budek lęgowych znajdujących się w "Lasku", w tzw. "łączniku" i "Małym Parku" przy ul. Żeromskiego. Oczywiście przy okazji zrobiliśmy techniczny przegląd budek. Żadna z nich nie wymagała naprawy. Tak jak w zeszłym roku, oprócz czyszczenia budek zrobiliśmy również statystykę - ile budek było zajętych, przez jakie gatunki - przekazał w mediach społecznościowych Mikołaj Siemaszko z grupy Czechowiczanie dla Przyrody.

Jak dodał, 11 budek było co najmniej raz zajętych, 3 zasiedlone były przez błonkówki, a 12 było niezamieszkałych w tym sezonie.

Czechowiccy miłośnicy przyrody nie poprzestali na zamontowaniu budek lęgowych jedynie w "Lasku". W niedzielę, 16 października, na tej samej grupie Czechowiczanie dla Przyrody, inny z jej członków, Janusz Świerczek, poinformował, że wraz z Bożeną Stygar powiesił kolejnych kilka budek lęgowych w jego rejonie zamieszkania. - Pierwsi potencjalni lokatorzy już byli widziani - napisał czechowiczanin.

Nowe budki lęgowej w Parku Miejskim "Lasek" - 16.10.2022 · fot. Janusz Świerczek


Warto dodać, że widoczne na zdjęciach patyczki z wlotów zostały usunięte, aby nie "zachęcać" drapieżników do "rabowania budek".

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.