Wiadomości

  • 18 października 2022
  • wyświetleń: 1980

Cudzoziemcy byli niepożądani na terytorium RP. Zostali zatrzymani

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w trakcie wykonywania obowiązków służbowych zatrzymali dwóch cudzoziemców niepożądanych na terytorium RP.

Straż graniczna
Cudzoziemcy byli niepożądani na terytorium RP. Zostali zatrzymani · fot. Śląski Oddział Straży Granicznej


17 października Funkcjonariusze z PSG w Bielsku-Białej i Opolu przeprowadzili kontrolę legalności pobytu w Czechowicach-Dziedzicach oraz Krapkowicach (pow. krapkowicki).

- W jej wyniku zatrzymano obywatela Ukrainy i Turcji. Okazało się, że dane mężczyzn znajdują się w wykazie osób niepożądanych na terytorium Polski. Obaj cudzoziemcy zostali skazani prawomocnymi wyrokami sądowymi za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości - poinformował Mitas Łukasz z zespołu prasowego Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

W związku z zaistniałą sytuacją straż graniczna wszczęła w stosunku do obcokrajowców postępowania administracyjne w sprawie wydania im decyzji zobowiązujących do powrotu.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.