Wiadomości

  • 19 października 2022
  • wyświetleń: 3368

[FOTO] Powołano Czechowicki Hufiec Harcerzy ZHR "FORTIS"

W niedzielę, 16 października na wniosek Komendanta Chorągwi Górnośląskiej, rozkazem Naczelnika Harcerzy, został powołany do istnienia Czechowicki Hufiec Harcerzy ZHR "FORTIS". Ponadto zostały stworzone dwie nowe jednostki - II Czechowicka Gromada Zuchów "Strażnicy Kamienia Czasu", której będzie przewodził Emanuel Guzy, oraz II Czechowicka Drużyna Harcerzy "Adalbert" im. Wojciecha Korfantego, której dowództwo objął pwd. Łukasz Włoch. Hufcowym został ks. phm. Marek Różycki.

Powołano Czechowicki Hufiec Harcerzy ZHR "FORTIS" - 16.10.2022 · fot. Facebook / ZHR Czechowice-Dziedzice


Wydarzenie odbyło się po mszy świętej dziękczynnej w kościele pw. św. Barbary w Czechowicach-Dziedzicach, w której poza zuchami, harcerzami i wędrownikami uczestniczyli rodzice i dobrodzieje. - Dziękowaliśmy na minione cztery lata i prosiliśmy o błogosławieństwo na dalszy rok pracy - poinformował w mediach społecznościowych czechowicki hufiec ZHR.

Po lityrgii odbył się apel, na którym ogłoszono powołanie jednostek, oraz zmiany. Z drużyny zostali zwolnieni druh Jan Kamiński (dotychczasowy proporcowy) oraz druh Błażej Dziech. Podejmą oni służbę w nowej Gromadzie Zuchowej.

Druhowie Łukasz Włoch oraz Konrad Musur zostali zwolnieni z funkcji przybocznych i obejmą służbę w nowej Drużynie. Sześciu druhów otrzymało chusty próbne i rozpoczną staż w pracach jednostek. Druh Michał Ruciński w wędrownikach, a druhowie Michał Siwiec, Mateusz Harbuz, Michał Piwko, Jakub Płoskonka i Maciej Gardziejewski, który przechodzi z bratniej organizacji do ZHR, w drużynach.

Nowi drużynowi podpisali uroczyście Oświadczenie o podjęciu odpowiedzialności, które jest wiążące dla podejmujących pracę wychowawczą w ZHR.

Na zakończenie przemówił ks. proboszcz Ludwik Duży oraz delegacja z Hufca Harcerek na Podbeskidziu. Na zakończenie apelu wręczono proporzec nowej drużynie.

Po apelu druhowie udali się na ognisko obrzędowe, w czasie którego dwa zastępy zostały oddzielone i otrzymały nowe barwy - czerwono-złote oraz plakietki II Drużyny wzorowane na symbolach Powstańców Śląskich. Do nowej drużyny dołączą zuchy trzeciej gwiazdki, które niebawem zakończą przygodę w Gromadzie.

Mottem Czechowickiego Hufca Harcerzy stały się słowa "Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście", których autorem jest Robert Baden-Powell.

mp / czecho.pl

źródło: ZHR Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.