Wiadomości

  • 19 października 2022
  • 26 października 2022
  • wyświetleń: 1389

Diamond painting. Tak poprawisz sobie humor jesienią

Materiał partnera:

Diamond painting to jeden z lepszych sposobów na walkę z jesienną chandrą. Chcesz poprawić sobie humor jesienią? Zobacz, na czym polega malowanie diamentami i jakie korzyści przynosi ono dzieciom i dorosłym.

DIAMANTOVE MALOWANIE-min


Komu warto polecić malowanie diamentami i na czym ono polega?Malowanie diamentami to w istocie wyklejanie obrazka według ściśle przygotowanej instrukcji. Nie wymaga to zdolności plastycznych ani pokładów kreatywności. Potrzebna natomiast będzie cierpliwość i skupienie. Każdy kryształek (maja kształt diamentów, stąd nazwa diamond painting) należy umieścić we właściwym miejscu, kierując się numerem na opakowaniu i odszukując strefę z tym samym numerem na odpowiednio spreparowanym płótnie.

Już nawet kilkuletnie dzieci mogą malować diamentami. W ich przypadku w grę wchodzą proste obrazki z niedużą liczbą kryształków do ułożenia. Obrazek powinien być kolorowy i atrakcyjny dla malucha.

Dorośli stawiają raczej na miniaturowe dzieła sztuki lub wzory wykonane na zamówienia na podstawie własnych zdjęć. To drugie rozwiązanie jest dodatkową motywacją do pracy. Taki wymalowany diamentami obrazek będzie się świetnie prezentował na ścianie w salonie lub sypialni.

Dlaczego dzieci powinny malować diamentami?W przypadku dzieci malowanie diamentami ma tak wiele korzyści, że trudno wymienić wszystkie. Ograniczmy się zatem do najważniejszych:

- rozwijanie małej motoryki i precyzji - nieocenione przy nauce pisania;

- trening skupienia - początkowo dzieci szybko się nudzą, ale z czasem potrafią coraz dłużej utrzymać uwagę na czynności malowania diamentami. W szkole przełoży się to na dłuższe skupienie na lekcji i łatwość samodzielnej nauki w domu;

- trening oko-ręka - nieoceniona i coraz trudniejsza do opanowania umiejętność koordynacji ruchowo-wzrokowej zostanie nabyta niejako przy okazji zabawy;

- rozwijanie kreatywności - jest wielce prawdopodobne, że na jednym obrazku dziecku nie poprzestanie. Chętniej też wypróbuje inne techniki plastyczne;

- rozwijanie pasji - niewykluczone, że dzięki diamond painting dziecko żywiej zainteresuje się sztuką:

- oderwanie od urządzeń multimedialnych - zmora dzisiejszych czasów. Propozycja analogowej zabawy, w którą dziecko chętnie da się wciągnąć, jest dziś na wagę złota.

Dlaczego dorośli powinni malować diamentami?Dorośli nie muszą trenować koordynacji wzrokowo-ruchowej ani małej motoryki. Ich pasje zostały dawno określone, potrafią się skupić, kreatywność też ma określony poziom. Dlaczego więc warto wręczyć dorosłym zestaw do malowania diamentami? Jest kilka dobrych powodów:

- odstresowanie - po ciężkim i męczącym dniu w pracy malowanie diamentami przynosi prawdziwe oderwanie od firmowych problemów. To też doskonały sposób na jesienne obniżenie nastroju. Malowanie diamentami wymaga bowiem na tyle dużego skupienia, że dosłownie wszystko (nawet aura za oknem) przestaje mieć znaczenie;

- pasja, którą można rozwijać w dowolnym czasie i bez wychodzenia z domu - chociaż zainteresowania dorosłych dawno zostały sprecyzowane, warto poszukać nowych obszarów, w których można się rozwijać. Malowanie diamentami jest łatwo dostępne i nie wymaga przeorganizowania domowego życia, dlatego warto się nim bliżej zainteresować;

- oderwanie od urządzeń multimedialnych - dokładnie tak samo, jak w przypadku dzieci. Dorośli może w mniejszym stopniu, ale też uzależniają się od tabletów i smartfonów. Malowanie diamentami wyklucza skupianie się na telefonie. Dobrym nawykiem jest wyłączenie dźwięków na czas wyklejania obrazka.