Wiadomości

  • 21 października 2022
  • wyświetleń: 3478

[FOTO] Bernarda Gola z nominacją do nagrody im. księdza Londzina

Samorząd gminy Czechowice-Dziedzice nominował do XXIII edycji Nagrody Starosty Bielskiego im. księdza Józefa Londzina Bernardę Golę.

Bernarda Gola z nominacją do nagrody im. księdza Londzina · fot. M. Świerczek


Bernarda Gola to nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach, od 1983 roku.

Działaczka społeczna, animatorka kultury, opiekunka Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża (wielokrotnie wyróżniona przez Zarząd PCK) i szkolnego wolontariatu, organizatorka wielu akcji w celu zachowania cmentarza żydowskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

Zaangażowana w szereg akcji społecznych: zbiórek żywności, środków opatrunkowych oraz środków czystości, sprzętu dla Ukrainy. Uczestniczyła także w organizacji zbiórek w ramach akcji "Mikołaj na kresach".

Założycielka Koła Rękodzieła Artystycznego przy Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, inspiratorka wielu inicjatyw kulturalno-edukacyjnych, cyklów zajęć warsztatowych organizowanych w ogrodzie edukacyjno-sensorycznym, święta dla dzieci "Igła w ruchu" w ramach Dni Czechowic-Dziedzic pod patronatem burmistrza Czechowic-Dziedzic.

Brała udział w wielu zagranicznych projektach partnerskich organizowanych przez Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach ze Słowacją, Czechami, Włochami, inicjatorka I Nocy Muzeów.

Współuczestniczy w przygotowaniu Aktywnego Dnia Dziecka Zapaleńcy, Światowych Dnia Młodzieży, koncertu Fest fajer, degustacji w czasie spektakli operowych i jarmarków bożonarodzeniowych.

mp / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.