Wiadomości

  • 20 października 2022
  • 23 października 2022
  • wyświetleń: 7809

Oszuści podszywają się pod urzędników. Urząd Miejski ostrzega

Do Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach dotarła informacja o osobach, które podając się za "pracowników gminy", rzekomo prowadzących "audyty energetyczne", próbują zdobyć informacje na temat liczby domowników oraz czasu ich przebywania w domu. Magistrat ostrzega, że mogą to być oszuści-domokrążcy, szukający sposobności na dokonanie kradzieży na szkodę mieszkańców.

Urząd Miejski, ratusz, Czechowice-Dziedzice
Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


- Do sytuacji takiej doszło w czwartkowe popołudnie 20 października w Ligocie. Z Urzędem Miejskim skontaktowała się mieszkanka sołectwa, którą chwilę wcześniej odwiedziły osoby podające się za "pracowników gminy". Powołując się na prowadzenie "audytów energetycznych" wypytywały, czy kobieta mieszka sama, czy domowników jest więcej... - poinformował czechowicki Urząd Miejski.

Jak dodał, wówczas mieszkanka Ligoty ucięła dalszą rozmowę i postanowiła telefonicznie skontaktować się w tej sprawie z Urzędem Miejskim. Z przekazanych przez nią informacji wynika, że domokrążcy mogli tego dnia nachodzić również inne, mieszkające w sąsiedztwie osoby. Mieszkance zalecono kontakt w tej sprawie z policją.

- Podobna sytuacja wydarzyła się już na terenie Czechowic-Dziedzic początkiem czerwca bieżącego roku. Dlatego po raz kolejny przypominamy, że pracownicy Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach nie odwiedzają mieszkańców i nie zadają im pytań dotyczących ilości osób zamieszkujących dane gospodarstwo domowe. Gdyby jednak doszło do wizyty urzędnika w miejscu zamieszkania, to powinien się on wylegitymować, a cel jego wizyty zawsze można zweryfikować dzwoniąc do Urzędu Miejskiego - przypomina Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

W przypadku podobnych sytuacji czechowicki Urząd Miejski zalecił szczególną ostrożność i natychmiastowe zgłaszanie tego typu incydentów policji. - Lokalne społeczności - na sołectwach i osiedlach - prosimy o informowanie o tego typu zagrożeniach sąsiadów, zwłaszcza starsze, czy samotnie mieszkające osoby - zaapelował UM.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.