Wiadomości

  • 21 października 2022
  • 3 grudnia 2022
  • wyświetleń: 3992

Kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić oświetlenie samochodu

Za nami:

Trwa kampania pod nazwą "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo". Ma ona na celu uświadomienie kierującym wpływu jakości i stanu oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W jej ramach kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w samochodach. Działania potrwają do 15 grudnia.

światło, samochód
Kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie samochodu · fot. pixabay.com


W ramach kampanii w dniach 22 października, 5 listopada, 19 listopada, i 3 grudnia na wybranych stacjach kontroli pojazdów kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w samochodach. Policjanci przypominają, że dla bezpieczeństwa jazdy ważny jest stan wszystkich elementów oświetlenia, czyli żarówek, lamp oraz ustawienie świateł.

- Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Ma to szczególne znaczenie w warunkach jesienno-zimowych - zwracają uwagę stróże prawa.

W tegorocznej edycji akcji udział bierze około 1300 stacji diagnostycznych w całej Polsce. W Czechowicach-Dziedzicach w kampanii biorą udział:
  • SKP AUTOTEST Czechowice-Dziedzice ul. Kopernika 3, 7.00-14.00,
  • SKP AUTOTEST Czechowice-dziedzice ul. Legionów 243, 7.00-14.00,
  • SKP PPHU IMEX Piotrowscy s.c, która znajduje się przy ulicy Głowackiego 49, od 7.00 do 14.00.


Najbliższą stację, na której można sprawdzić stan oświetlenia, wskaże także aplikacja Yanosik.

Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Partnerami przedsięwzięcia są: Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Polski Związek Motorowy, Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Motoryzacji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Dekra Sp. z o.o., sieć stacji Seed Car Sp. z o.o., Firma Neptis S.A. - operator znanego wśród kierowców komunikatora Yanosik oraz firma Screen Network S.A.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.