Wiadomości

  • 24 października 2022
  • wyświetleń: 3909

[WIDEO, FOTO] Udany sezon kartingowy dla Oliwiera Kobieli

Młody czechowiczanin Oliwier Kobiela, zawodnik drużyny Jastrzębski Racing, zakończył tegoroczny sezon kartingowy. W miniony weekend Oliwier startował w finałach ROK CUP SUPERFINAL we włoskim Lonato.

Udany sezon kartingowy dla Oliwiera Kobieli · fot. Jastrzębski Racing; m4u


W eliminacjach Oliwier Kobiela pokazał się z bardzo dobrej strony i finiszował "w czubie" stawki, jednak kary przesunęły go w klasyfikacji. W finale światowym ROK CUP SUPERFINAL młody czechowiczanin został sklasyfikowany na 19. miejscu - po karze za zderzak. Warto dodać, że w zawodach startowało 400 zawodników, dlatego też 19. lokatę Oliwiera można uznać za świetny wynik.

Wynik Oliwiera skomentował dla portalu czecho.pl jego tata, Bartek Kobiela. - Zawody były super, ale jest delikatny niesmak dla Oliego. Eliminacje kończył na czołowych miejscach, a finał rozpoczął na 11. miejscu. Ostatecznie skończył na 19. lokacie, ponieważ "dostał strzała" i wypadł - miał kolizję. Patrząc na to, że z całego świata ścigało się ponad 400 kierowców, a w jego kategorii 108 - to super wynik. Aczkolwiek Oli jechał tam by być w TOP 5. Ale się nie udało - powiedział czechowiczanin.

Kobiela podsumował również cały sezon swojego syna. - Oli w tym sezonie został wicemistrzem Polski Rotax Max Challange Poland oraz wicemistrzem Polski Rok Cup Poland. Ponadto wygrał bilet na Finał Światowy Rok Cup 2022. W przyszłym roku będzie startował w kategorii seniorów. Nadal szukamy sponsorów, bo chcielibyśmy pojechać na Mistrzostwa Świata i Europy, a nas na to nie stać... W tym roku mocno wspierała nas firma Safety First, której dziękujemy - dodał Bartek Kobiela.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.