Wiadomości

  • 27 października 2022
  • wyświetleń: 1783

Będą progi zwalniające przy ul. Pod Lasem w Ligocie

Powracamy do sprawy interpelacji radnego Jerzego Bożka w sprawie zainstalowania progów zwalniających na ul. Pod Lasem w Ligocie. Jak zauważał radny w swoim piśmie, "obecnie pojawiają się tam zmotoryzowani użytkownicy, którzy znacznie przekraczają dozwoloną prędkość jazdy, co stwarza duże zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu". Właśnie pojawiła się odpowiedź burmistrza Mariana Błachuta w tej kwestii.

Ul. Pod Lasem w Ligocie - 23.08.2022
Ul. Pod Lasem w Ligocie - 23.08.2022 · fot. mp / czecho.pl


Przypomnijmy, jak informowaliśmy w tym artykule, radny Jerzy Bożek zwrócił się do burmistrza Czechowic-Dziedzic o zainstalowanie trzech progów zwalniających na ul. Pod Lasem w Ligocie. - Mieszkańcy zaznaczają, że obecnie pojawiają się tam zmotoryzowani użytkownicy, którzy znacznie przekraczają dozwoloną prędkość jazdy, co stwarza duże zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu, w szczególności niezmotoryzowanych mieszkańców - zaznacza w swojej interpelacji członek czechowickiej Rady Miejskiej.

- Nadmienić należy, że ulica ta jest bardzo wąska, pozbawiona chodnika, o gęstej zabudowie, którą przemieszcza się bardzo dużo mieszkańców, także dzieci pieszo i na rowerach uczęszczających do pobliskiej szkoły. Należy uznać, że takie rozwiązanie to jedyny sposób na uniknięcie nieszczęśliwego zdarzenia, ponieważ każdy znak pionowy wskazujący ograniczenie prędkości będzie ignorowany jak obecnie uregulowane prawnie ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym - dodał radny Bożek, który do swojej interpelacji dodał listę popierających projekt mieszkańców.

Jak poinformował w odpowiedzi na interpelację radnego Jerzego Bożka Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic, "Wydział Inwestycji i Zarządu Drogami Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach zleci opracowywania nowego projektu organizacji ruchu uwzględniającego montaż progów zwalniających na wyżej wymienionej ulicy".

- Montaż przedmiotowych progów nastąpi w przyszłym roku po uzyskaniu zatwierdzenia sporządzonego projektu przez starostę bielskiego, który zarządza ruchem na drogach gminnych i powiatowych - dodał samorządowiec.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.