Wiadomości

  • 26 października 2022
  • 2 listopada 2022
  • wyświetleń: 5507

[FOTO] Fatalny stan poboczy dróg w sołectwach. Będzie naprawa

Do burmistrza Czechowic-Dziedzic, Mariana Błachuta trafiło zapytanie radnego Jerzego Bożka w sprawie naprawy przełomów i złego stanu poboczy ulic: Nad Potokiem, Jaworowej i Zdrowej w Ligocie oraz Pasiecznej w Zabrzegu.

Stan poboczy i przełomów dróg wskazanych w interpelacji radnego Jerzego Bożka - 24.10.2022 · fot. mp / czecho.pl


Radny Jerzy Bożek zwrócił się do burmistrza Mariana Błachuta z zapytaniem o to, czy do końca 2023 roku przewidziane są prace związane z naprawą przełomów z dziurami na poboczach oraz krawędziach ulic: Nad Potokiem, Jaworowej, Zdrowej w Ligocie oraz Pasiecznej w Zabrzegu.

- Zaznaczam, że wskazane ulice należą do ulic wąskich i podczas mijania się dwóch samochodów, pojazdy zjeżdżając na pobocze narażone są na uskoczenia i kosztowne naprawy - dodał członek czechowickiej Rady Miejskiej.

- Powstałe przełomy w nawierzchniach mineralno-bitumicznych na wyżej wymienionych ulicach zostaną usunięte najpóźniej do końca listopada bieżącego roku. Natomiast naprawa przedmiotowych nawierzchni poboczy dróg z uwagi na ograniczone środki budżetowe, zostanie wykonana do końca bieżącego roku tylko w miejscach najbardziej niebezpiecznych - zapowiedział w odpowiedzi na zapytanie radnego Bożka Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.