Wiadomości

  • 24 października 2022
  • wyświetleń: 558

Jak wybrać idealną bramkę płatniczą

Materiał partnera:

Obecnie trudno jest znaleźć sklep internetowy, który nie korzysta z bramki płatniczej. Jest to mimo wszystko bardzo wygodna opcja, dzięki której można być pewnym, że kwestia płatności będzie odpowiednio zarządzana. Wraz z rozwojem metod płatności online na rynku pojawiło się również całkiem sporo serwisów z bramkami płatniczymi. Który typ bramki okaże się idealny dla Twojego biznesu? O tym możesz przekonać się w poniższym artykule.

Jak wybrać idealną bramkę płatniczą


Jak działa bramka płatniczaOsoby, które dopiero zaczęły interesować się tym, w jaki sposób platformy płatnicze zarządzają płatnościami mogą nie wiedzieć dokładnie,czym jest bramka płatności i którą wybrać. Jest to tak naprawdę całkiem prosty system, który jednak znacznie ułatwia transakcje pomiędzy kupującym a daną firmą i wybraną metodą płatności. Profesjonaliści używają terminu "infrastruktura", opisując bramkę płatniczą, ponieważ jest to cała sieć różnych połączeń komunikujący poszczególne transakcje, które mają przejść od konsumenta, przez formę płatności aż do biznesu.

Który rodzaj bramki płatniczej jest odpowiedni dla Twojego biznesuIdea towarzysząca temu, w jaki sposób działa bramka płatnicza jest interesująca i nic dziwnego, że obecnie prawie wszystkie biznesy, które poważnie myślą o sprzedaży swoich produktów lub usług inwestują w jeden z typów bramek. W zależności od tego, czego dana firma oczekuje, mogą być potrzebne trochę inne funkcje takiej opcji. Aby dowiedzieć się o nich więcej, poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych typów bramek.

SamodzielnaBramka samodzielna jest na ten moment rzadziej wybieraną opcją, ponieważ wymaga kilka dodatkowych uprawnień, jak na przykład certyfikat PCI DSS. Wszystkie dodatki są wymagane, ponieważ cała transakcja jest od początku do końca finalizowana na stronie biznesu. Klient nie jest nigdzie przekierowywany, co sprawia, że proces jest stosunkowo bardziej skomplikowany, chociaż łatwiejszy dla samego klienta.

PrzekierowującaBramka przekierowująca jest obecnie jedną z najczęściej wybieranych opcji na różnych stronach z możliwością zakupu produktów. Działa ona w ten sposób, że kupujący jest automatycznie przekierowywany na stronę metody płatności, którą wybrał, aby potwierdzić zakup i transakcję. Tym samym biznes nie ma całkowitej kontroli nad transakcją, co z punktu widzenia klienta jest najbezpieczniejszą opcją.

Obsługiwana przez APIInaczej nazywana również bramką hostowaną i działa ona w ten sposób, że łączy przekierowywanie kupujących na strony danych metod płatności oraz możliwość płacenia bezpośrednio na stronie danego biznesu. Jest to możliwe dzięki interfejsowi API, który dostosowuje się do każdego klienta. Obecnie ta opcja jest implementowana najczęściej ze względu na wygodę oraz świetne dostosowanie do płatności mobilnych.

Dlaczego warto korzystać z bramki płatniczejKażdy z przedstawionych powyżej rodzajów bramek płatniczych ma swoje wady i zalety oraz będzie mniej lub bardziej pasował do danej strony oraz prowadzonego biznesu. Przed wyborem warto się dobrze zastanowić, która z tych opcji okaże się najbardziej korzystna, chociaż nie warto zastanawiać się zbyt długo przed zdecydowaniem się na samą bramkę.

Korzystanie z bramki płatniczej jest dla sprzedającego i samego kupującego bardzo korzystne pod wieloma względami. Jest to przede wszystkim wygoda, dzięki której klient nie musi wciąż wpisywać swoich danych podczas płatności, a sprzedający kontrolować każdego pojedynczego zakupu. Do tego dochodzi również bezpieczeństwo, które jest zapewniane przez system brami. Nic na ten moment nie zastąpi również szybkości transakcji, a także dużego wyboru metod płatności, jaki oferuje przeciętna bramka płatnicza.