czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 grudnia 2007
  • wyświetleń: 1143

Górne wybrały, na Północy bez zmian

Stanisław Marszałek został wybrany przewodniczącym Zarządu Osiedla „Czechowice-Górne”. Wybory odbyły się w czwartek 29 listopada podczas ogólnego zebrania mieszkańców. Na zebranie, które miało miejsce w budynku tzw. „Agronomówki”, przybyły 63 osoby. To duża frekwencja, biorąc pod uwagę fakt, że poprzednie zebranie wyborcze, w dniu 5 lipca br. nie mogło się odbyć z powodu braku kworum.

Mieszkańcy zgłosili aż czterech kandydatów na przewodniczącego. Kontrkandydatem S. Marszałka był dotychczasowy przewodniczący ZO – Adam Kłaptocz oraz Krzysztof Adamiec i Sebastian Zygmunt. Wyłonienie przewodniczącego wymagało aż trzykrotnego głosowania i w ostatniej turze, po rezygnacji dwóch kandydatów, spotkali się A. Kłaptocz, który uzyskał 28 głosów i S. Marszałek uzyskujący poparcie 32 mieszkańców.

Do Zarządu Osiedla „Czechowice- Górne” weszli: Rudolf Bieńko, Adam Kłaptocz, Czesław Maciaszek i Sebastian Zygmunt.

Na zebranie w „Agronomówce” przybyli przedstawiciele czechowickich władz samorządowych – burmistrz Marian Błachut, przewodniczący Rady Miejskiej – Marek Kwaśny oraz radni miejscy: Stanisław Wojciech, Bolesław Jonkisz i radny powiatowy Stanisław Pięta.

Niestety nie udało się wyłonić Zarządu Osiedla „Północ”. Na zebranie wyborcze, które odbyło się dzień później, tj. 30 listopada 2007 r. przybyło zaledwie 16 mieszkańców, by zebranie było ważne musi w nim uczestniczyć, co najmniej 30 mieszkańców. W tej sytuacji, prawdopodobnie dopiero po nowym roku, Rada Miejska podejmie uchwałę określającą kolejny termin, w który winno odbyć się zebranie wyborcze w Osiedlu „Północ”.

UM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.