Wiadomości

  • 25 października 2022
  • 26 października 2022
  • wyświetleń: 2285

Czechowicki PKM na 9. miejscu w ogólnopolskim rankingu

Za nami kolejna edycja Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej organizowanego przez Strefę Gospodarki Biznes Magazyn i Dziennik Gazeta Prawna, która wyłoniła ścisłą czołówkę najlepszych firm w tej branży. 9. miejsce w zestawieniu zajęło PKM Czechowice-Dziedzice.

pkm, pkm czechowice-dziedzice, zajezdnia, siedziba
Zajezdnia PKM Czechowice-Dziedzice · fot. PKM Czechowice-Dziedzice


- Sukces jest tym większy, iż w ubiegłym roku udział w rankingu wzięło ponad 50 przedsiębiorstw komunikacji miejskiej z całej Polski, a w tym roku - wg informacji redakcji - prawie 70 - skomentowało swój wynik w mediach społecznościowych Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach.

W rankingu szczegółowej analizie zostały poddane zarówno kwestie techniczne, jak i finansowe. Pod uwagę były brane również tzw. dane "miękkie", czyli współudział firmy w życiu lokalnych społeczności, integracja z nimi, prowadzona polityka jakości, polityka personalna czy też wreszcie udział przedsiębiorstwa w pozyskiwaniu funduszy unijnych.

- Ranking ma na celu pokazanie czołowych przedstawicieli tak newralgicznych i ważnych w funkcjonowaniu lokalnych społeczności firm, jakimi są przedsiębiorstwa obsługujące transport publiczny. Celem rankingu jest również pokazanie, jak wielki wysiłek firm z naszej branży wkładany jest w codzienną pracę, utrzymanie wysokiej sprawności technicznej taboru i gotowości obsługiwania pasażerów niezależnie od pory roku - wyjaśnia PKM Czechowice-Dziedzice.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.