Wiadomości

  • 27 października 2022
  • 1 listopada 2022
  • wyświetleń: 2973

Bezpłatne przejazdy autobusami PKM we Wszystkich Świętych

Za nami:

W dzień Wszystkich Świętych tłumnie odwiedzamy groby bliskich. Przemieszczamy się, aby zapalić znicze oraz uczcić ich pamięć. We wtorek 1 listopada autobusami Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach Sp. z o.o. będziemy mogli podróżować bez biletu. Zarządzenie w tej sprawie wydał burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

pkm, autobus, 1 listopada
Bezpłatne przejazdy autobusami PKM we Wszystkich Świętych · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Ze względu na wzmożony ruch pojazdów w dzień Wszystkich Świętych stoimy w korkach i długo szukamy miejsca do zaparkowania pod cmentarzami. Dochodzi do większej niż zwykle liczby stłuczek, a nawet groźniejszych wypadków.

- Aby ułatwić mieszkańcom Czechowic-Dziedzic oraz ich gościom bezpieczne i sprawne dotarcie do cmentarzy, burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut podjął decyzję, by tego dnia przejazdy autobusami PKM Czechowice-Dziedzice były bezpłatne. Podobne rozwiązanie było już stosowane w latach ubiegłych i doskonale się sprawdziło - poinformował czechowicki Urząd Miejski.

Do korzystania w dniu Wszystkich Świętych z bezpłatnych przejazdów autobusami PKM Czechowice-Dziedzice zapraszamy wszystkich, a szczególnie zmotoryzowanych mieszkańców naszej gminy. Jeśli możecie, tego dnia pozostawcie samochody w garażach, na parkingach i skorzystajcie z bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Warto przypomnieć, że 1 listopada autobusy czechowickiego PKM będą kursowały jak w dni świąteczne. Dodatkowo zostanie uruchomiona linia C, na trasie Multispedytor - Silesia, obsługująca największe nekropolie w naszej gminie.

Rozkład jazdy linii C
Rozkład jazdy linii C · fot. PKM Czechowice-Dziedzice

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.