Wiadomości

  • 25 października 2022
  • 2 listopada 2022
  • wyświetleń: 936

Jak zaoszczędzić kilka tysięcy złotych na zakupach?

Materiał partnera:

Według danych GUS przeciętne miesięczne wynagrodzenie wynosiło 6566 zł brutto. Łatwo więc policzyć że w ciągu roku Polacy przeciętnie zarabiają 78 792 zł, choć wiadomo że to tylko statystyka. Biorąc pod uwagę całoroczną kwotę przy oszczędnych zakupach możemy naprawdę sporo zaoszczędzić. Badania wykonane na zlecenie Banku Millennium mówią że, aż jedna czwarta Polaków nie posiada oszczędności, a z kolei jak wynika z badań Sodexo aż 73% Polaków korzysta z promocji. Nawet sieć Rossman tłumaczyła kiedyś, że Polacy po prostu kochają promocje. Jak więc to możliwe, że kupując oszczędnie i z zamiłowaniem do promocji prawie 25% z nas nie posiada oszczędności?

skarbonka,oszczędności


Gdzie szukać najlepszych promocji i gdzie śledzić wyprzedaże w Internecie?Najlepsze promocje często mają ograniczony czas obowiązywania. Aby realnie zaoszczędzić kilka tysięcy złotych w ciągu roku, musimy mieć świadomość tego gdzie znaleźć najlepsze promocje. Przykładowo bardzo dobra promocja to np. taka promocja na telewizor gdzie możemy na zakupie tego samego modelu zaoszczędzić przykładowo nawet 2 tysiące złotych biorąc pod uwagę ceny z różnych sklepów.

Gdzie dokładnie znajdziemy te najlepsze promocje?W Internecie jak to zawsze bywa, znajdziemy wszystko szybko i w jednym miejscu bez wychodzenia z domu. Tak też jest z okazjami cenowymi. Portal HotShops.pl - jest właśnie miejscem gdzie każdy może znaleźć najlepsze promocje. Na tej stronie znajdziecie różne promocje, które są oceniane i komentowane przez użytkowników - więc w takim przypadku mamy możliwość zweryfikowania danej promocji na podstawie jej oceny oraz opinii. Mamy wtedy pewność że promocja jest rzeczywistą promocją a nie kolejnym chwytem marketingowym.

W takich miejscach to właśnie ludzie decydują o jakości i atrakcyjności danej oferty, więc mamy pewność że trafiliśmy na najlepszą aktualnie promocje bez konieczności przeszukiwania w dziesiątkach różnych sklepów. Dodatkowo z dość ciekawych funkcji które umożliwia nam ten portal jest to że, jeśli nie spieszy nam się z zakupem, możemy dodać powiadomienie na słowo kluczowe i otrzymać maila lub wiadomość gdy pojawi się coś co nas interesuje.

Jakie promocje wybierać?Jak pewnie sami wielokrotnie zauważyliśmy, promocja nie zawsze jest promocją. Jak więc szukać tych dobrych i jak nie dać się naciągnąć na akcje marketingowców ? Te najlepsze promocje z reguły kończą się bardzo szybko głównie z racji tego, że jest to często niebywała okazja do taniego zakupu.

Podczas wyboru promocji warto sprawdzić:

  • Czy oferowany produkt rzeczywiście jest w promocyjnej cenie?
  • Czy oferta nie ma "ukrytych haczyków" - wysoka cena dostawy lub przymusowe ubezpieczenie
  • Czy produkt nie jest uszkodzony/zużyty lub nie pochodzi z ekspozycji?
  • Czy nie jest to problematyczny produkt który został zwrócony przez innego klienta?


Marketingowcy często wymuszają na kupującym irracjonalność decyzji, im szybciej klient podejmie decyzję tym lepiej. Dlatego często w reklamach promocji czy wyprzedaży możemy usłyszeć takie frazesy jak "ostatnia okazja", "teraz albo nigdy", "spiesz się - zostało niewiele czasu", "okazja dostępna tylko przez 5 minut". Co do pięciominutowych promocji jest to prawda, ale tylko i wyłącznie wtedy gdy rzeczywiście jest to dobra promocja. Warto więc śledzić na bieżąco te najlepsze promocje i oszczędzić rocznie nawet kilka tysięcy złotych.

[h2]Kiedy najlepsze promocje i największe wyprzedaże?[/h2]

Jeśli chodzi o wyprzedaże najlepszy miesiąc to listopad. Jest on nazywany miesiącem zakupów. Nie na darmo zresztą, ponieważ to właśnie wtedy odbywają się największe wyprzedaże i święta zakupowe. Każdy z nas na pewno słyszał o takich dniach jak Black Friday, Cyber Monday, chiński Dzień Singla czy nawet Black Week. To listopadowe promocje Black Friday cieszą się największą popularnością i to właśnie wtedy każdy zakupoholik ma szansę na duże zakupy.

Przed Świętami Bożego Narodzenia głównie z tytułu zbliżających się Mikołajek oraz prezentów świątecznych sporo firm i sklepów organizuje różnorakie promocje, gdzie też możemy sporo zaoszczędzić. Dlatego warto na bieżąco śledzić portale takie jak HotShops.pl i nie przegapić tych najlepszych promocji.