Wiadomości

  • 27 października 2022
  • wyświetleń: 1365

Prawdziwy wpływ e-papierosów na potencję: Ostatnie badania 2022

Materiał partnera:

Prawdopodobnie widziałeś paczki papierosów, mówiących o możliwych problemach z potencją.

Linkhouse


Jak wskazują badania, palenie e-papierosów niemniej wpływa na ryzyko zaburzenia erekcji.

Dlaczego palenie e-papierosów jest szkodliwe? Czy dla własnego zdrowia warto walczyć z tym nałogiem?

Opinie lekarzy i ostatnie badania o wpływie vapingu i e-papierosów na męską sprawność seksualną

Linkhouse


Czy e-papierosy są mniej szkodliwe od tytoniu?Wiele osób uważa, że e-papierosy to zdrowszy i bezpieczniejszy wybór od palenia tytoniu. Tylko czy to rzeczywiście jest prawda?

Na razie nie stwierdzono obecności związków rakotwórczych w generowanym i emitowanym przez elektroniczne papierosy aerozolu. To jednak nie oznacza, że nie są one szkodliwe dla zdrowia.

Na rynku jest mnóstwo elektronicznych papierosów więc jednoznaczne stwierdzenie, że w żadnym z nich nie ma szkodliwych substancji, nie jest możliwe.

Co znajduje się w płynach zasilających elektroniczne papierosy? Poza nikotyną w e-papierosach można również znaleźć glicerynę, wodę, glikol i coraz częściej substancje smakowo-zapachowe.

To postawa wkładu chemicznego do e-papierosa, w zależności od producenta mogą znaleźć się w nim również inne substancje.

Producenci nie są zobowiązani do publicznego ujawniania składników e-liquidów, a między oznakowaną a rzeczywistą zawartością nikotyny w wielu markach istnieją znaczne rozbieżności.

Dlatego ciężko stwierdzić, czy e-papierosy są rzeczywiście mniej szkodliwe od tytoniu papierosowego. Są na razie mniej zbadane. Więc każdy wybiera własny sposób, najważniejszym jest umiarkowane użytkowanie.

Linkhouse


Czy palenie e-papierosów wpływa na zdrowie?Choć e-papierosy mają mniej szkodliwych substancji od tradycyjnych pakowanych fajek, ich używanie również nie pozostaje obojętna dla zdrowia, jak i męskiej potencji.

Pojawia się coraz więcej badań ukazujących szkodliwość e-papierosów, które w dłuższej perspektywie czasu zwiększają ryzyko wystąpienia zaburzeń męskiej potencji.

Wyniki niektórych z nich są niejednoznaczne, jednak coraz więcej wskazuje na to, że palenie e-papierosów również jest szkodliwe dla zdrowia.

Ma to związek przede wszystkim z podgrzewaniem substancji nietoksycznych, które pod wpływem podwyższonej temperatury zaczynają wydzielać niezbyt bezpieczne opary, na które po pewnym czasie organizm przestaje dobrze reagować.

Zalecamy rozważyć też inne alternatywy do papierosów

Linkhouse


Badania wpływu e-papierosów na potencjęKilka miesięcy temu naukowcy z NYU Grossman School of Medicine i Johns Hopkins University School of Medicine przeprowadzili badanie populacyjne, którego celem było określenie wypływu stosowania e-papierosów na męską potencję.

Wyniki nie są zbyt pozytywne dla panów, tym bardziej że społeczeństwo z założenia traktuje e-papierosy jako lepszą alternatywę dla zaspokajania uzależnienia, co niekoniecznie zgodne jest z prawdą.

W badaniach naukowych wykorzystano między innymi dane z Badania Populacji Oceny Tytoniu i Zdrowia. Było to badanie przeprowadzone na grupie dorosłych Amerykanów (wzięło w nich udział 45 971 osób), którzy ukończyli już 18 lat. Analizowano nie tylko zachowania wynikające z użytkowania tytoniu, ale również ich wpływ na stan zdrowia.

Co wykazało badanie? Według przeprowadzonej wśród mężczyzn ankiety ryzyko problemów z erekcją wśród użytkowników e-papierosów w stosunku do tych, którzy nigdy z takich wyrobów nie korzystali, wzrasta dwukrotnie, a nawet trzykrotnie.

Ryzyko wystąpienia męskich problemów nieco się zmniejsza przy zwiększonej aktywności fizycznej.

Warto również podkreślić, że palenie e-papierosów wpływa na erekcję w sposób negatywny niezależnie od wieku.

Nikotyna, niezależnie od tego, w jakich ilościach dostarczana do organizmu zawsze będzie dla niego szkodliwa.

Dowiedz się też, dlaczego fajki skręcane są lepsze od pakowanych