Wiadomości

  • 29 października 2022
  • 1 listopada 2022
  • wyświetleń: 2300

Na czechowickich cmentarzach można będzie wesprzeć Hospicjum Ojca Pio

Za nami:

W dniu Wszystkich Świętych - 1 listopada - na 12 cmentarzach w powiecie pszczyńskim, a także na cmentarzu parafii NMP Wspomożenia Wiernych (przy ul. Legionów) w Czechowicach-Dziedzicach, będzie można spotkać kwestujących wolontariuszy. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na bieżącą działalność Hospicjum Ojca Pio w Pszczynie.

Kwesta dla Hospicjum Ojca Pio - 2021
Kwesta dla Hospicjum Ojca Pio - 1.11.2021 · fot. Hospicjum Ojca Pio w Pszczynie


Obecnie pod opieką hospicjum znajduje się ponad 120 chorych. Do każdego z nich dojeżdżają specjaliści zespołów hospicyjnych: pielęgniarki, lekarze, fizjoterapeuci, psychologowie, opiekunki i wolontariusze. - W ten sposób zapewniamy kompleksową pomoc, odpowiadając na potrzeby i problemy zarówno chorych, jak i ich rodzin. Środki pozyskiwane z Narodowego Funduszu Zdrowia nie są jednak wystarczające na niesienie pomocy wszystkim chorym, którzy zgłaszają się do hospicjum, stąd potrzeba kwest, zbiórek i darowizn. Każda przekazana kwota zwiększa możliwości pomocowe hospicjum, które jest organizacją społeczną, dzięki czemu bez zbędnych formalności dociera do potrzebujących pomocy mieszkańców - tłumaczą przedstawiciele Hospicjum Ojca Pio w Pszczynie.

Kwesty 1 listopada będą przeprowadzone w godz. od 9.00 do 17.00 w następujących miejscach: w Pszczynie na cmentarzach: Wszystkich Świętych, Świętej Jadwigi, Świętego Krzyża; na cmentarzach parafialnych w Jankowicach, Studzienicach, Studzionce, Czarkowie, Goczałkowicach-Zdroju (od godz. 8.00), Łące i Kobielicach oraz na cmentarzach komunalnych w Piasku i Górze.

Po raz pierwszy kwesty odbędą się również w Czechowicach-Dziedzicach − 1 listopada w godz. 9.00 do 17.00 na cmentarzu parafii NMP Wspomożenia Wiernych (przy ul. Legionów) oraz 6 listopada w godz. 9.00 do 13.00 na cmentarzach komunalnym i św. Katarzyny (przy ul. Kopernika).

Wśród kwestujących będą: zarząd i członkowie stowarzyszenia oraz stali i akcyjni wolontariusze hospicjum, w sumie ponad 130 osób.

Dzień 1 Listopada jest czasem szczególnym dla hospicjów w Polsce. Wiele z nich właśnie w tym czasie kwestuje na cmentarzach parafialnych i komunalnych, starając się pozyskać pieniądze na prowadzenie działalności opiekuńczej i medycznej. Hospicja pragną w tym dniu podkreślić, iż opieka hospicyjna może mieć także wymiar duchowy, gdy śmierć łączy się z chrześcijańską nadzieją na życie wieczne.

ups / czecho.pl

źródło: Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.