Wiadomości

  • 28 października 2022
  • wyświetleń: 792

Obrazy do kuchni - jak ozdobić ścianę w kuchni?

Materiał partnera:

Obrazy w kuchni - aranżacje

Zastanawiasz się jakie obrazy pasują do kuchni? Taka dekoracja tej przestrzeni, wciąż jest na topie i mile widziana we wszystkich stylach architektonicznych. Mimo, że tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia, to warto skupić się na kilku motywach, które będą świetnie komponowały się ze światem jedzenia i gotowania. Sprawdź, jaka dekoracja kuchennej ściany będzie najlepszym wyborem.

Obrazy w kuchni


Kuchnia jest miejscem, gdzie spędzamy dużo czasu. Z tej przyczyny musisz zadbać o jej stylowy wizerunek. Jednym z ważnych elementów dekoracyjnych są obrazy, które uświetnią aranżacje kuchni i jadalni. Musisz mieć też na uwadze, że wszelkie dekoracje do kuchni muszą być kompatybilne ze stylem w niej panującym.

  • Styl nowoczesny, loft, industrialny - tutaj będą pasowały obrazy w stonowanej kolorystyce. W loftowej kuchni warto postawić na czarno-białą kolorystykę. Sprawdzą się tutaj motywy odnoszące się do świata zwierząt, fauny, ale też nieco abstrakcyjne wizje przedmiotów typowo kuchennych. Obrazy napisy to wciąż modny dodatek i w sferze minimalistycznej również zaprezentują się fenomenalnie.
  • Styl rustykalny, prowansalski - śmiało skieruj wzrok w kierunku kolorowych obrazów z motywem roślinnym. Dekoracje utrzymane w kolorach ziemi i bieli sprawdzą się tutaj idealnie.
  • Styl vintage - dobrym wyborem będą obrazy z wizerunkiem owoców i warzyw
  • Styl skandynawski - postaw na proste, geometryczne formy utrzymane w kolorach ziemi oraz bieli.


Obrazy w kuchni


Gdzie powiesić obrazy w kuchni?Najlepszym miejscem na obraz lub kompozycje kilku małych obrazków, jest obszar nad stołem. Jest to serce kuchni, więc dekoracje na ścianie będą przyciągały uwagę. Kolejnym obszarem, gdzie można usytuować obraz to okolice ekspresu do kawy. Możesz pokusić się o motyw odnoszący się do kawy - jej ziarna, filiżanka, młynek etc. Nad chlebakiem możesz zawiesić obrazek z pieczywem, warzywami, sztućcami. Najlepiej skoncentrować się na ścianach będących pustymi, gdzie nie ma szafek, płyty indukcyjnej i zlewu. W tych przestrzeniach panuje duża wilgoć i wysoka temperatura, co wpływa na niekorzyść trwałości dekoracji ściennej. Poza tym, w obszarze gotowania na ściankach osadza się tłuszcz, co wiąże się z nieustanną koniecznością czyszczenia powierzchni grafiki.

Obrazy w kuchni


Jaki typ obrazu wybrać?Do wyboru masz:

  • obraz na płótnie
  • obraz pleksi/szkło


Obrazy na płótnie są bardzo oryginalne. Kojarzone są ze sztuką najwyższych lotów. W ich przypadku koniecznie umieść je na ścianie z dala od kuchenki i zlewu. Musisz też pamiętać o regularnej konserwacji, aby wciąż prezentowały się estetycznie. Plastik i szkło to również bardzo dobry wybór i bardzo łatwy w utrzymaniu czystości. Pleksi jest tańsza od szkła, ale wysokiej jakości potrafi świetnie imitować jej kuzynkę.

Obrazy w kuchni


Obrazy do kuchni marki UwallsOgromny wybór obrazów na ścianę do kuchni w sklepie internetowym Uwalls. Rodzajów motywów jest naprawdę dużo. Różnią się też stylem, wielkością i rozmiarem. Możesz wybrać jeden duży obraz lub stworzyć na ścianie kompozycję z kilku małych obrazków. Bardzo modne są w wersji trio - trzy obrazki nawiązujące do siebie nawzajem. Tutaj znajdziesz coś odpowiedniego do każdej kuchni, niezależnie od stylu w niej panującego.

Obrazy w kuchni