Wiadomości

  • 2 listopada 2022
  • wyświetleń: 3541

Zmarł Czesław Studnicki, były piłkarz BKS Stal i Wisły Kraków

W wieku 79 lat zmarł pochodzący z Czechowic-Dziedzic Czesław Studnicki, w przeszłości piłkarz m.in. klubów BKS Stal Bielsko-Biała oraz Wisła Kraków. W barwach Wisły zagrał w 298 meczach.

Czesław Studnicki
Czesław Studnicki · fot. Facebook / Wisła Kraków


O śmierci Czesława Studnickiego poinformował klub Wisła Kraków. - Dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci Czesława Studnickiego - byłego Wiślaka, który 298 razy zakładał koszulkę z białą gwiazdą, zdobywając wraz z klubem Puchar Polski. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 2 listopada o godzinie 13.00 w kościele parafialnym w Woli Radziszowskiej, a następnie zmarły zostanie odprowadzony na Cmentarz Komunalny.Spoczywaj w pokoju! - napisał krakowski klub w mediach społecznościowych.

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej historiawisly.pl, Czesław Studnicki występował na pozycjach pomocnika oraz napastnika. W 298 meczach w barwach Wisły Kraków strzelił 42 bramki. Jego największymi sukcesami są zdobycie Pucharu Polski w 1967 roku oraz Wicemistrzostwa Europy U-18 w 1961 roku. Po ponad 10 latach gry z białą gwiazdą na piersi, Studnicki opuścił Wisłę, w której następowała zmiana pokoleniowa. Wyemigrował do Francji. Grał w US Noeux-les-Mines oraz ASC Arques. W kraju znad Sekwany pokazywał spore umiejętności piłkarskie, a lokalne gazety często pisały o wyczynach "Cesara Studnickiego".

Loading...

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.