Wiadomości

  • 3 listopada 2022
  • wyświetleń: 3115

PG Silesia będzie w połowie zasilana energią elektryczną z metanu

Bumech S.A., właściciel PG Silesia, przedstawił wyniki finansowe za pierwsze trzy kwartały 2022 roku. Okazały się one bardzo dobre dla czechowickiego zakładu. Poinformowano również o planach, wśród których jest m.in. budowa instalacji kogeneracyjnej do produkcji energii elektrycznej i cieplnej z metanu.

pg silesia kopalnia
PG Silesia będzie w połowie zasilana energią elektryczną z metanu · fot. mp / czecho.pl


Jak poinformowała spółka Bumech w środowym komunikacie, jej szacowane przychody za trzy kwartały 2022 roku osiągnęły poziom 824 mln zł, wstępny wynik na działalności operacyjnej (EBIT) 369 mln zł, a oczekiwany wynik EBITDA - 448 mln zł.

- W 2022 roku kopalnia Silesia wzbogaciła swój park maszynowy m.in. o kolejny kompleks ścianowy i kombajny, co pozwoliło na bardziej sprawną i efektywną organizację wydobycia węgla. Grupa Bumech realizuje również inwestycje mające na celu redukcję kosztów wydobycia surowca w bliskiej i średniej perspektywie czasowej - poinformował Bumech S.A.

Jak przekazała górnicza spółka, wśród jej kluczowych inwestycji jest budowa instalacji kogeneracyjnej do produkcji energii elektrycznej i cieplnej z metanu pochodzącego z kopalni Silesia. - Budowa układów kogeneracyjnych umożliwi wykorzystanie gazu z odmetanowania kopalni, który stanowić będzie darmowe paliwo zasilające silniki kogeneracyjne. Umożliwi to pokrycie co najmniej połowy zapotrzebowania na energię elektryczną zakładu oraz całego zapotrzebowania na energię cieplną - możemy przeczytać w komunikacie Bumechu.

Modernizowany jest także zakład przeróbki mechanicznej węgla, co pozwala m.in. na odzyskiwanie miału węglowego z mułów - pozyskany w ten sposób surowiec będzie stosowany jako dodatek do mieszanek energetycznych produkowanych przez kopalnię.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj