Wiadomości

  • 3 listopada 2022
  • wyświetleń: 584

Puszysta wykładzina dywanowa shaggy - gdzie się sprawdzi?

Materiał partnera:

Dywany i wykładziny shaggy od wielu lat święcą triumfy na rynku wystroju wnętrz. Miękkie i puchate uzupełnienie stylizacji pokoju wydaje się być tym wymarzonym i najprzytulniejszym. Przyjemna wykładzina shaggy będzie wyjątkową ozdobą każdego wnętrza. Jednak czy wykładzina shaggy jest odpowiednia dla każdego? Dowiedz się, jak dbać o włochaty dywan lub wykładzinę i gdzie najlepiej sprawdzi się to miłe w dotyku i efektowne rozwiązanie — więcej w artykule!

fortero.pl - Puszysta wykładzina dywanowa shaggy — gdzie się sprawdzi


Wykładzina shaggy - czym się charakteryzuje?Słowo "shaggy" oznacza w języku angielskim to samo, co po polsku określenia "kudłaty", "włochaty" - takich sformułowań często używamy wobec osób o bujnym owłosieniu, a także, właśnie - kudłatych zwierząt. Wykładzina shaggy przypomina sztuczne futro, jest miękka w dotyku, ciepła i przyjemna, zachęcająca do chodzenia po niej boso. Długość włosia dywanów i wykładzin shaggy może wynosić nawet 10 centymetrów. To wyjątkowe rozwiązanie dla entuzjastów ciepłych w odbiorze wnętrz. Wykładzina shaggy sprawi, że każde ozdobione nią pomieszczenie będzie przytulne, a przebywanie w nim bardzo przyjemne i relaksujące. Warunkiem jednak jest utrzymanie tej puchatej wykładziny w czystości. Gdzie najlepiej się sprawdzi?

Wykładzina shaggy - w jakim wnętrzu najlepiej się sprawdzi?Najpopularniejszą formą wykorzystania wykładzin shaggy we wnętrzu jest zastosowanie niewielkiego fragmentu tego materiału, wyciętego w prostą formę okręgu lub małego, prostokątnego dywanika. Pełne wyłożenie podłogi wykładziną shaggy wydaje się kuszące, jednak ta opcja nie sprawdzi się na przykład w pokoju dziecięcym, gdzie drobne zabawki, kawałki plasteliny lub wycinanek niechybnie zginęłyby między włosami wykładziny. Utrzymanie jej w czystości byłoby wyjątkowo trudne.

  • Wykładzina shaggy niezbyt nadaje się do mieszkań, w których żyją zwierzęta gubiące sierść. Psie i kocie włosy wplątane we włosie wykładziny nie dają się łatwo usunąć, a sama wykładzina traci przez to na wyglądzie. Tkanina shaggy szybciej ulega wówczas zniszczeniu.
  • Wykładzina sprawdzi się doskonale jeśli w domu nie ma wrażliwych alergików. Tego rodzaju dekoracji wnętrza nie warto stosować w domach alergików, ponieważ materiał shaggy pozostawiony sam sobie może pochłaniać sporo kurzu.
  • Wykładzina shaggy sprawdzi się idealnie do wyłożenia podłogi w sypialni - pomieszczeniu, do którego bez przeszkód możemy wejść boso, a w których komfort i przytulność są najważniejsze.
  • Wykładzina shaggy nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Najwygodniej odkurza się ją szczotką elektryczną do zbierania sierści lub najzwyklejszą, prostą końcówką do odkurzacza. Raz na kilka tygodni można przeciągnąć włosie wilgotną szmatką i rozczesać.


Uwaga! - zamoczone włosie będzie długo schło — tak samo, jak przypadku rozlania płynu na tego rodzaju wykładzinę, ewentualnie rozlany napój. Zbyt mocne zawilgocenie podczas czyszczenia warto wycisnąć z włosków dywanu, na przykład przy użyciu ręcznika papierowego.

Wykładzina shaggy - jaki kolor wybrać?Wybór koloru wykładziny shaggy jest oczywiście zależny od preferencji oraz klimacie, w jakim jest urządzona pozostała część mieszkania. Warto jedynie pamiętać o tempie, w jakim brudzą się białe wykładziny oraz o tym, jak mocno widoczny jest kurz na wykładzinach w kolorze czarnym. Tkanina shaggy najlepiej sprawdza się w codziennym użytkowaniu, gdy jest ona w odcieniu różu, jasnej szarości lub beżu. Puchata wykładzina shaggy sprawi, że twoja sypialnia stanie się przytulna i ciepła. Dobrze dobrana i odpowiednio zadbana ozdoba pomieszczenia w formie kudłatej wykładziny posłuży dobrze przez długi czas i na co dzień wywoła wiele zadowolenia.