Reklama

Wiadomości

  • 7 listopada 2022
  • wyświetleń: 3363

Bez ofert w przetargu na zakup energii. Co dalej?

Żadna oferta nie wpłynęła w przetargu na zakup energii elektrycznej przez uczestników grupy zakupowej powiatu bielskiego. Przypomnijmy, w tym roku nasza gmina organizowała przygotowanie procedury przetargowej.

lampa, latarnia
Bez ofert w przetargu na zakup energii. Co dalej? · fot. czecho.pl


Przedmiotem zamówienia był zakup energii elektrycznej przez zamawiających i ich jednostki organizacyjne o łącznym szacunkowym wolumenie 19 769,15 MWh (+/- 10%) w okresie dostaw, tj. od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 roku.

Przetarg dotyczył dostarczania energii dla oświetlenia ulicznego oraz lokali i obiektów innych niż oświetlenie uliczne w gminach powiatu bielskiego (oprócz Buczkowic). Na sfinansowanie zamówienia planowano przeznaczyć 41 004 473,75 zł brutto.

O przetargu mówił burmistrz Marian Błachut podczas wrześniowej sesji Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach - więcej o tym pisaliśmy tutaj.

Termin składania ofert w przetargu minął 25 października. Jak się okazało, w postępowaniu nie wpłynęła ani jedna oferta. Co dalej? Jak przekazał portalowi czecho.pl Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, ogłoszono drugie postępowanie.

- Zgodnie z obowiązującymi przepisami nowa procedura przetargowa już ruszyła, jednak trzeba pamiętać, że zostanie ona rozstrzygnięta w "nowej rzeczywistości", w której będzie obowiązywała regulowana cena prądu ustalona, między innymi, dla samorządów. Trzeba jednak zaznaczyć, że znając maksymalną stawkę opłaty za megawatogodzinę, gmina nadal nie wie jaką wysokość podatku VAT zapłaci od tej ceny po 1 stycznia 2023 roku. Należy natomiast uspokoić, że nawet brak rozstrzygnięcia drugiego przetargu nie oznaczałby, że na naszych ulicach zapanuje ciemność, a prądu zostanie pozbawiony Urząd Miejski, jednostki organizacyjne, czy placówki oświatowe. Prawo energetyczne zapewnia bowiem ciągłość dostarczania energii przez dostawcę rezerwowego - wyjaśnia czechowicki Urząd Miejski.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.