Wiadomości

  • 8 listopada 2022
  • 11 listopada 2022
  • wyświetleń: 1518

Biskup bielsko-żywiecki udzielił dyspensy na 11 listopada

Za nami:

Biskup Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej, udzielił wiernym Kościoła rzymskokatolickiego dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania pokuty 11 listopada, czyli w Święto Niepodległości.

diecezja
Biskup bielsko-żywiecki udzielił dyspensy na 11 listopada · fot. Diecezja bielsko-żywiecka


- Dla dobra duchowego wszystkich wiernych pragnących uszanować zasady religijne i moralne, na podstawie kan. 87 oraz uwzględniając treść kanonów 1250 i 1251 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielam w piątek, 11 listopada 2022 roku, wszystkim wiernym przebywającym na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej dyspensy od charakteru pokutnego tego dnia, w tym obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych - czytamy w komunikacie wydanym przez biskupa Romana Pindla.

- Jednocześnie zobowiązuję korzystających dobrowolnie z dyspensy do podjęcia dowolnej formy pokuty w innym czasie (np. odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego lub złożenie ofiary na misje, biednych lub na potrzeby uchodźców) - dodał ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.