czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 listopada 2022
  • 11 listopada 2022
  • wyświetleń: 2447

Nieudana ucieczka obywatela Ukrainy. Miał przy sobie narkotyki

Strażnicy miejscy z Czechowic-Dziedzic zatrzymali 34-letniego obywatela Ukrainy, który na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać. Mężczyzna miał przy sobie narkotyki.

Reklama

Nieudana ucieczka obywatela Ukrainy. Miał przy sobie narkotyki
Nieudana ucieczka obywatela Ukrainy. Miał przy sobie narkotyki - zdj. ilustracyjne · fot. Pixabay


Jak podaje straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach, do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Podczas patrolu w centrum miasta - w rejonie dworca autobusowego - funkcjonariusze zauważyli młodego mężczyznę, który "wykonywał dziwne ruchy przy liczniku gazowym znajdującym się przy jednym z budynków".

- Strażnicy nabrali podejrzeń, że mężczyzna może zażywać substancje zabronione. Gdy tylko zobaczył funkcjonariuszy, szybko zabrał swoje rzeczy i zaczął uciekać. Nie reagował na wydawane przez strażników polecenia. Podczas ucieczki wyrzucił wszystkie przedmioty trzymane w ręce na ziemię wiedząc, że nie zdoła uciec. Następnie został ujęty i obezwładniony - poinformowała czechowicka straż miejska.

Podczas rozmowy okazało się, że zatrzymanym jest 34-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna przyznał się, że wyrzucone przedmioty są jego własnością. - Strażnicy zabezpieczyli m.in dwie szklane lufki. Jedna z nich nabita była nieznaną substancją. Ponadto zabezpieczyli białą kartkę, w której znajdowała się biała substancja - dodali strażnicy.

34-latek przyznał również, że zabezpieczone przez funkcjonariuszy substancje to narkotyki. Z ujętym mężczyzną udano się do komendy straży miejskiej. Na miejsce wezwano patrol policji, któremu przekazano sprawcę celem prowadzenia dalszych czynności służbowych pod kątem posiadania substancji zabronionych.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.