Wiadomości

  • 9 listopada 2022
  • 11 listopada 2022
  • wyświetleń: 2508

Młodzież miała uszkodzić wiatę przystankową. Interweniowała SM

Strażnicy miejscy zatrzymali czterech młodych mężczyzn, którzy mieli wybić szyby w wiacie przystankowej u zbiegu ulic Zamkowej i Partyzantów. Jeden z nich odpowie za jazdę na rowerze pod wpływem alkoholu - młody mężczyzna uciekał na jednośladzie.

Uszkodzona wiata przystanku autobusowego
Uszkodzona wiata przystanku autobusowego · fot. Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach


Do zdarzenia doszło w niedzielę, 6 listopada około godziny 19.30. Dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie od świadka, który widział, jak czterech młodych mężczyzn miało uszkodzić wiatę autobusową poprzez wybicie szyb.

- Świadek podał rysopisy sprawców. Jeden z nich miał mieć ze sobą rower. Gdy na miejscu zdarzenia zjawił się patrol, który potwierdził uszkodzenie mienia, niedaleko zauważył czterech mężczyzn odpowiadających rysopisom. Na widok patrolu zaczęli uciekać w pobliskie krzaki. Jeden z nich, który miał ze sobą rower, zaczął uciekać na jednośladzie - relacjonuje czechowicka straż miejska.

Rowerzysta został zatrzymany po krótkim pościgu. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Czechowic-Dziedzic. Jak poinformowali strażnicy miejscy, w rozmowie z funkcjonariuszami nie był w stanie wyjaśnić, dlaczego uciekał przed patrolem. Nie przyznawał się też do uszkodzenia mienia, czyli wybicia szyb w wiacie przystankowej.

- Z uwagi, że istniało podejrzenie, że mężczyzna może znajdować się po spożyciu alkoholu, na miejsce wezwano patrol policji. Po badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że mężczyzna prowadził jednoślad "pod wpływem" - dodaje straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach.

Dalsze czynności wyjaśniające prowadzi komisariat policji w Czechowicach-Dziedzicach.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.