Wiadomości

  • 14 listopada 2022
  • wyświetleń: 561

Kryptowaluty - czym są?

Materiał partnera:

Z pewnością każdy słyszał o tym, że inwestycja w kryptowaluty może przynieść naprawdę spektakularny zysk. Nie wszyscy jednak wiedzą o tym, co sprawia, że jest to możliwe. Czym więc są kryptowaluty? Gdzie można je kupić? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

kryptowaluty
fot. Adobe Stock


Co to są kryptowaluty?Kryptowaluty to pieniądze cyfrowe, które powstają w oparciu o specjalne algorytmy. Funkcjonują one w sposób autonomiczny, dzięki czemu są całkowicie niezależne od tradycyjnych systemów bankowych, czy organizacji finansowych i rządów. Celem ich stworzenia było powołanie do życia alternatywnego sposobu dokonywania płatności internetowych, który nie będzie kontrolowany przez organy finansowe. Obecnie jednak kryptowaluty wykorzystuje się głównie w celach inwestycyjnych, a ich funkcja płatnicza stanowi niewielki odsetek wszystkich transakcji. Jest to możliwe ze względu na dużą zmienność kursową, która sprawia, że inwestycja w kryptowaluty pozwala uzyskać spektakularne zyski w krótkim czasie.

Kryptowaluty, czyli Bitcoin oraz altcoinyPierwszą kryptowalutą świata był Bitcoin, który zadebiutował w 2009 roku. Obecnie jest on zdecydowanie najpopularniejszą oraz najdroższą walutą cyfrową, ponieważ za 1 BTC należy zapłacić niespełna 76 tys. złotych. Warto jednak mieć świadomość, że chcąc inwestować w Bitcoina można zakupić jego ułamkową część. Z czego wynika tak wysoka wycena tej kryptowaluty? Przede wszystkim z popularności, ponieważ inwestują w nią najwięksi światowi inwestorzy, których przykładem może być chociażby Elon Musk. Czym jest Bitcoin? Otóż, jest to zapis w dedykowanym systemie kryptograficznym. Własność kryptowaluty jest natomiast zapisana w poszczególnych węzłach tego systemu.

Alternatywą dla Bitcoina sa altcoiny, czyli wszystkie kryptowaluty, które zostały stworzone po jego debiucie. Co ciekawe, altcoinami nazywane są również te kryptowaluty, które wykorzystują dokładnie to samo oprogramowanie, na którym opiera się Bitcoin. Pierwszym altcoinem był Namecoin, który powstał w 2011 roku, a obecnie inwestować można w kilka tysięcy różnych altcoinów. Najpopularniejszym, a zarazem najcenniejszym z nich jest Ethereum, czyli główny konkurent Bitcoina.

Gdzie kupić kryptowaluty?W związku z tym, że inwestycja w kryptowaluty pozwala uzyskać naprawdę spektakularne zyski, ich zakup rozważa coraz więcej osób. Są to zarówno bogaci inwestorzy, jak i osoby, które nie posiadają dużego kapitału, ale liczą na szybki zysk. Gdzie zatem kupić kryptowaluty? Jedną z najprostszych możliwości jest skorzystanie z kantoru kryptowalut, który jest dostępny pod linkiem: https://kryptowaluty.pl/. Umożliwia on bowiem nie tylko zakup Bitcoina, ale także wielu altcoinów, co sprawia, że korzysta z niego naprawdę wielu inwestorów. Warto również podkreślić, że wszystkie transakcje są w stu procentach bezpieczne, co wynika z faktu, iż platforma stosuje zabezpieczenia tożsame z ochroną transakcji, którą gwarantuje bankowość internetowa. Niewątpliwym atutem jest także błyskawiczna weryfikacja konta oraz możliwość dokonywania szybkich płatności kartą.

Podsumowując, należy stwierdzić, że rosnące zainteresowanie kryptowalutami to zjawisko, które będzie postępowało. Przed ich zakupem warto jednak poznać sposób funkcjonowania walut cyfrowych, co pozwoli podejmować świadome decyzje.