Wiadomości

  • 15 listopada 2022
  • wyświetleń: 2693

Chcieli ukraść przewody elektryczne na remontowanym odcinku drogi

Strażnicy miejscy z Czechowic-Dziedzic zatrzymali jednego ze sprawców usiłowania kradzieży przewodów elektrycznych. Do zdarzenia doszło na remontowanym odcinku ul. Węglowej, przy skrzyżowaniu tej drogi z ulicą Górniczą.

Chcieli ukraść przewody elektryczne na remontowanym odcinku drogi
Chcieli ukraść przewody elektryczne na remontowanym odcinku drogi · fot. Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach


Jak poinformowała czechowicka straż miejska, do opisywanej interwencji doszło w ubiegłym tygodniu. W godzinach wieczornych strażnicy miejscy udali się na skrzyżowanie ulic Węglowej i Górniczej w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie nieznani sprawcy usiłowali ukraść miedziane przewody elektryczne na remontowanym odcinku drogi. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez miejski monitoring.

- Sprawcy zauważyli strażników i oddalili się z miejsca, w którym pozostawili narzędzia służące do kradzieży - młot i brzeszczot. Po chwili funkcjonariusze zobaczyli pod jednym z budynków jednego ze sprawców. Mężczyzna został ujęty. W rozmowie z członkami straży miejskiej przyznał się do przecięcia przewodów elektrycznych wraz z dwoma innymi kolegami. W chwili ujęcia nie wiedział, gdzie się znajdują - relacjonuje straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach.

Na miejsce wezwano patrol policji, któremu przekazano 33-letniego mężczyznę celem prowadzenia dalszych czynności.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.