Wiadomości

  • 15 listopada 2022
  • wyświetleń: 570

Dwie genialne zabawy dla dzieci na jesienne i zimowe wieczory

Materiał partnera:

Jesień mimo pięknych barw, które królują na zewnątrz, nie zachęca do grania w piłkę, długich spacerów, czy zabawy na placu zabaw. Jak zatem zorganizować popołudnie i wieczór dziecku, aby nie spędzało codziennie wielu godzin przed ekranem? Poniżej znajdziesz aż 5 sprawdzonych propozycji, dzięki którym dziecko nie tylko nie będzie się nudzić, ale i znacznie się rozwinie.

zabawy dla dzieci


Stwórzcie mapę miastaOpracowanie użytecznej mapy miasta to nie tyle popołudniowa zabawa, co ogromny, angażujący projekt, który zajmie Twoje dziecko nawet na kilka tygodni. Wspólne opracowanie mapy niesie za sobą przede wszystkim wartość edukacyjną, pomoże również zwiększyć poczucie bezpieczeństwa dziecka w mieście, ponieważ pozna on drogę do domu z każdego miejsca w Czechowicach-Dziedzicach. Możesz również zabierać swoje dziecko na spacery, dzięki czemu będzie mogło ono naprowadzić na mapę aktualne sklepy, salony i instytucje, co zwiększy jego świadomość na temat miasta, w którym mieszka. Do sporządzenia mapy niezbędne będą przybory takie jak: kolorowe cienkopisy (https://www.biurowi.pl/pl/c/cienkopisy/), linijka, ołówek, gumka do mazania oraz oczywiście arkusz papieru w formacie minimum A0.

Napiszcie własną książkęKolejną propozycją, która szczególnie mocno spodoba się rodzicom, którzy mają dużo obowiązków i brakuje im czasu, by bawić się z dzieckiem, jest wspólne pisanie książki. Należy wówczas ustalić wspólnie o czym mniej/więcej ma być opowieść, a następnie podzielić się pracą. Nic nie stoi na przeszkodzie, byście pisali naprzemiennie - 1 stronę Ty, 3 strony Twoja pociecha. Wszystkie niezbędne artykuły piśmiennicze i papierowe znajdziesz oczywiście tutaj: https://www.biurowi.pl/. Dzięki tej zabawie wzmocnisz więź ze swoim dzieckiem, stworzysz wspólną rutynę oraz co najważniejsze, nauczysz go kreatywnie odnajdować się w zmiennych warunkach. Pisząc książkę, nie możesz być bowiem przewidzieć, jak współautor poprowadzi fabułę. Twoim zadaniem jest jednak kontynuować ją w spójny sposób. Następnie warto, by Twoja pociech za pomocą kredek i markerów (https://www.biurowi.pl/pl/c/markery-permanentne/225) stworzyła pasujące ilustracje. Napisana i zilustrowana książka może iść do druku - będzie to niezwykła pamiątka, do której za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat zarówno Ty, jak i Twoja pociecha wrócicie z ogromnym sentymentem.

Jak widać, jesienno-zimowym wieczorom nie musi towarzyszyć nieustanne "nudzi mi się, mamo", "nudzi mi się, tato". Zamiast wymyślać chwilowe rozrywki, rozpocznij z dzieckiem rozwojowy projekt, który umocni Waszą więź. Może być to zarówno przygotowanie autorskiej mapy miasta, jak i napisanie wspólnej książki.