Wiadomości

  • 16 listopada 2022
  • wyświetleń: 1863

Kto przewiezie węgiel do elektrociepłowni? Ogłoszono przetarg

Spółka Tauron Ciepło ogłosiła przetarg na transport kolejowy węgla do czterech elektrociepłowni, w tym w Bielsku-Białej i Czechowicach-Dziedzicach. Do przewiezienia w sumie jest 785 tysięcy ton węgla w czasie 12 miesięcy.

Elektrociepłownia Czechowice, komin
Elektrociepłownia w Czechowicach-Dziedzicach · fot. www.naddachami.pl


Spółka czeka na oferty do 12 grudnia. Węgiel ma być dostarczany z kopalń węgla kamiennego należących do Polskiej Grupy Górniczej, spółki Tauron Wydobycie bądź też od innych nadawców. Miejscami dostarczenia węgla określonymi w przetargu są należące do spółki zakłady: Zakład Wytwarzania Tychy, Zakład Wytwarzania Katowice, Zakład Wytwarzania Bielsko-Biała, EC1 w Bielsku-Białej, Zakład Wytwarzania Bielsko-Północ, EC2 w Czechowicach-Dziedzicach.

Przedmiotem zamówienia jest również obsługa bocznic kolejowych. Będzie ona obejmować m.in. wykonywanie manewrów wagonów pod rozładunek węgla na bunkrze szczelinowym lub wywrotnicy wagonowej, ważenie dostaw węgla, rozładunek i wysypywanie węgla na kratownicę bunkra szczelinowego oraz odśnieżanie rozjazdów w okresie zimowym. Ponadto do zadań firmy, która wygra przetarg będą należały m.in. czyszczenie w okresie zimowym zamarzniętych wagonów w czasie uzgodnionym przez strony w protokole o stwierdzeniu stanu zamarznięcia ładunku sypkiego.

Spółka Tauron Ciepło zajmuje się wytwarzaniem energii elektrycznej oraz ciepła, a także jego dystrybucją. W jej skład wchodzą elektrociepłownie w Bielsku-Białej, Czechowicach-Dziedzicach, Tychach i Katowicach. Jest podmiotem zależnym od spółki Tauron Polska Energia SA.

mp / czecho.pl

źródło: nettg.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.