Wiadomości

  • 19 listopada 2022
  • wyświetleń: 1264

Bilety kupisz online. MZK uruchomił sklep internetowy

W poniedziałek, 14 listopada Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej uruchomił nowy kanał dystrybucji biletów okresowych bielskiej Komunikacji Miejskiej - e‑sklep MZK dostępny pod adresem bilety.mzk.bielsko.pl.

Bilety kupisz online. MZK uruchomiło sklep internetowy
Bilety kupisz online. MZK uruchomił sklep internetowy · fot. MZK Bielsko-Biała


W e‑sklepie MZK możliwy jest zakup biletów okresowych: 7‑dniowych, 30-dniowych i miesięcznych. Dostępność biletów 30-dniowych w e‑sklepie oznacza, że pasażer wybierając datę z kalendarza ma możliwość indywidualnego wybrania okresu ważności tego biletu.

Nowy kanał dystrybucji jest jednym z elementów innowacyjnego projektu pn. "Dostawa i wdrożenie systemu poboru opłat (SPO) za przejazdy wraz z dostawą i montażem kasowników mobilnych do obsługi transakcji przy użyciu zbliżeniowych płatności mobilnych za pomocą karty EMV" realizowanego przez firmę Mera Systemy Sp. z o.o. od 12 lipca 2022 r.

- E‑sklep MZK to pierwszy z nowoczesnych produktów projektu poszerzającego ofertę Przewoźnika i poprawiającego jakość oferowanych usług, który został oddany do użytku pasażerów Komunikacji Miejskiej w Bielsku-Białej. Kolejny etap inwestycji zakończy się w pierwszym kwartale 2023 r., kiedy to na pokładzie autobusów MZK będzie można zakupić bilety elektroniczne w kasownikach mobilnych. E‑sklep to przede wszystkim wygoda, dostępność i bezpieczeństwo - mówi Hubert Maślanka prezes zarządu MZK w Bielsku-Białej.

- Zakupu biletu można dokonać z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. System jest w pełni bezpieczny i certyfikowany a jego ekologiczny aspekt również pozytywnie wpływa na wartość e‑sklepu. Bilety dostępne w e‑sklepie co do zasady są elektroniczne i mogą być zapisane w telefonie w formie kodu QR lub przypisane do karty płatniczej pasażera w formie tokenu - podkreśla prezes bielskiego MZK.

mp / czecho.pl

źródło: Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.