Wiadomości

  • 17 listopada 2022
  • wyświetleń: 3115

Są wolne miejsca w Domu Pomocy Społecznej "Złota Jesień"

Dom Pomocy Społecznej "Złota Jesień" w Czechowicach-Dziedzicach dysponuje wolnymi miejscami dla osób w podeszłym wieku - informuje czechowicki Urząd Miejski.

Dom Pomocy Społecznej "Złota Jesień", DPS
Dom Pomocy Społecznej "Złota Jesień" · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Personel Domu Pomocy Społecznej "Złota Jesień" stanowią zatrudnieni: pielęgniarki, opiekunki, starszy pokojowy, pracownik socjalny, psycholog, terapeuta zajęciowy.

Dom dysponuje 20 pokojami z łazienkami, jedno i dwuosobowymi dla 30 osób. Ponadto w Domu jest pokój dziennego pobytu, jadalnia, kaplica, tarasy, kuchnia podręczna, pralnia podręczna, pomieszczenie do terapii zajęciowej i rehabilitacji. W placówce nie ma barier architektonicznych. Dom spełnia wszelkie wymagania co do standardu wyposażenia i usług.

Mieszkańcy korzystają z podstawowej opieki medycznej lekarza rodzinnego. Na terenie DPS prowadzone są zajęcia rehabilitacyjne o charakterze indywidualnym oraz grupowym, z zastosowaniem sprzętu rehabilitacyjnego stanowiącego wyposażenie DPS oraz stosowane są różnego rodzaju masaże. Ponadto mieszkańcy uczestniczą w terapii zajęciowej.Wniosek o przyjęcie do Domu może złożyć dowolna osoba w Ośrodku Pomocy Społecznej w swoim miejscu zamieszkania. Złożenie wniosku rozpoczyna procedurę kompletowania dokumentacji potrzebnej do przyjęcia do placówki (w tym konieczna jest zgoda przyszłego mieszkańca na pobyt w placówce i ponoszenie odpłatności), która kończy się wydaniem decyzji.

Jeżeli decyzja jest pozytywna, dyrektor Domu omawia z przyszłym mieszkańcem warunki pobytu i ustala termin przyjęcia.

Mieszkaniec ponosi odpłatność do wysokości 70% swoich dochodów. Jeżeli odpłatność mieszkańca i rodziny nie pokrywa pełnego kosztu pobytu, resztę dopłaca gmina, z której pochodzi mieszkaniec.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.