Wiadomości

  • 19 listopada 2022
  • wyświetleń: 1095

Ośrodek Mysikrólik planuje rozbudowę. W internecie trwa zbiórka

Ze względu na coraz większą ilość przyjmowanych zwierząt ośrodek Mysikrólik planuje rozbudowę. Placówka już posiada miejsce pod przeprowadzenie inwestycji, jednak brakuje jej finansów. Dlatego też na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka środków.

Zwierzęta uratowane przez ośrodek "Mysikrólik"
Zwierzę uratowane przez ośrodek "Mysikrólik" · fot. Facebook / Mysikrólik


- Ze względu na coraz większą ilość przyjmowanych, poszkodowanych zwierząt chcemy-musimy rozbudowywać nasz ośrodek. Udało nam się wygospodarować miejsce (35 arów), ale niestety brakuje nam finansów, aby dokończenie planowanej rozbudowy przed przyszłym sezonem stało się rzeczywistością - wyjaśniają Agnieszka i Sławek Łyczko, prowadzący ośrodek Mysikrólik.

- Od początku istnienia ośrodka rozbudowujemy go w większości własnymi siłami, jednak jest nam trudno pogodzić codzienne interwencje i opiekę nad zwierzętami z pracami budowlanymi. Do tego dochodzą ograniczenia związane z finansami i marzenie o nowym miejscu dla zwierząt odkłada się mocno w czasie. Natomiast nasi dzicy przyjaciele potrzebują pomocy już dzisiaj! - podkreślają.

Miejsce pod rozbudowę Mysikrólika, które udało się zagospodarować
Miejsce pod rozbudowę Mysikrólika, które udało się zagospodarować · fot. Facebook / Mysikrólik


Od stycznia tego roku ośrodek Mysikrólik przyjął już 930 zwierząt, a około 100 "pacjentów" przebywających w placówce potrzebuje odpowiednich warunków i ciągłej opieki. Jak wyjaśniają Agnieszka i Sławek Łyczko, "koszt utrzymania ośrodka zaczął osiągać około 40 tys. zł miesięcznie, co mocno ostudziło nasz zapał w dalszym rozwoju".

- Mamy świadomość, że dla wszystkich nadchodzą ciężkie czasy, ale z tego miejsca, całym naszym "Mysikrólikowym" zespołem zdecydowaliśmy się, aby założyć zbiórkę i nieskromnie prosić Was o pomoc. Tylko dzięki Wam marzenie o rozbudowie Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt może stać się realny! - dodaje "małżeństwo zakręcone na punkcie dzikich zwierząt.

Zbiórka znajduje się tutaj - na jej stronie można również znaleźć więcej informacji.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.