Wiadomości

  • 21 listopada 2022
  • 23 listopada 2022
  • wyświetleń: 1077

Kolejne bezpłatne porady prawne w biurze poselsko-senatorskim

Za nami:

W środę, 23 listopada w biurze poselsko-senatorskim posłanki Mirosławy Nykiel oraz senator Agnieszki Gorgoń-Komor po raz kolejny będzie można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych. Mecenas Maciej Sobkowski będzie czekał na mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice od 17.00 do 18.30.

konsultacje społeczne, pomoc, komputer, laptop, porady
Kolejne bezpłatne porady prawne w biurze poselsko-senatorskim · fot. Pixabay


Od początku 2022 roku na Placu Wolności 2a w Czechowicach-Dziedzicach, działa biuro poselsko-senatorskie polityczek z naszego regionu: posłanki na Sejm Mirosławy Nykiel i senator Agnieszki Gorgoń-Komor. Znajduje się tam również siedziba lokalnych, powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej RP. W każdą środę od 17.00 do 18.30 odbywają się dyżury otwarte dla wszystkich chętnych. Co drugi tydzień w biurze - w tych samych godzinach - przyjmuje również prawnik, mecenas Maciej Sobkowski, który bezpłatnie udziela porad prawnych.

- Nie wszystkie sprawy mieszkańców wymagają jednak specjalistycznej wiedzy prawniczej. Czasami są to problemy innego rodzaju, np. sprawy urzędowe lub całkiem innej, "nieprawniczej" natury. Coraz częściej oczekuje się od nas, żebyśmy wiele spraw załatwiali przez Internet. Do większości z nich potrzebny jest elektroniczny podpis, co może rodzić już pierwszy problem. Przez Internet składa się wnioski paszportowe i komunikuje z ZUS-em - wyjaśnia Bartosz Sykuła, koordynator dyżurów obywatelskich.

- W niektórych sprawach wymagane jest Internetowe Konto Pacjenta. Ostatnio zaś, jedyną - choć niewielką - szansą na zakup węgla jest internetowa strona Polskiej Grupy Górniczej (tam zmieniły się ostatnio zasady, oferta i godziny sesji. Trzeba również uważać na pojawiające się fałszywe strony, które imitując oryginał, próbują wyłudzać od klientów pieniądze) - dodaje Sykuła.

- We wszystkich podobnych sprawach - w ramach Pomocy Obywatelskiej - pomagamy mieszkańcom Czechowic-Dziedzic i regionu. Zainteresowanych zapraszamy w każdą środę od 17.00. do 18.30. Bezpłatnie staramy się pomóc, poradzić lub wesprzeć. Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego pod numerem 665 093 939 (Bartosz Sykuła - koordynator dyżurów obywatelskich), gdzie można umówić się na wizytę, choć rejestracja telefoniczna nie jest tu wymagana - podsumowuje.

mp / czecho.pl

źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.