Wiadomości

  • 21 listopada 2022
  • wyświetleń: 525

Jak przygotować przedszkolaka na zimę? Kompletujemy zimową garderobę

Materiał partnera:

Dzieci w wieku przedszkolnym są niezwykle wymagające, jeśli chodzi o garderobę. Ubrania powinny zapewniać im swobodę ruchów i komfort termiczny. W tym wieku dzieci zwracają też uwagę na design; mają już swoje ulubione kolory i wzory. Skompletowanie funkcjonalnej garderoby na sezon zimowy wydaje się nie lada wyzwaniem. Podpowiadamy, co warto kupić - by maluch mógł w pełni cieszyć się urokami zimy.

unsplash.com


Kurtki zimowe dla dzieci - ciepłe i modne

Kurtki zimowe dziecięce to podstawowy element garderoby, gdy na zewnątrz spada temperatura. Kurtki dziecięce muszą być wygodne; przedszkolak spędza sporo czasu na dworze (nawet w czasie pobytu w placówce).

Zwróć uwagę na długość kurtki. Powinna sięgać do bioder, natomiast rękawy powinny być wykończone ściągaczem. Ponadto kurtka powinna być wodoszczelna, a jednocześnie oddychająca - tak, by maluch się nie spocił podczas zabawy. Kurtka na zimę musi być ocieplana oraz wyposażona w kaptur.

Przydadzą się też praktyczne kieszenie, do których dziecko może schować rękawiczki. Ważnym elementem są umieszczone na kurtce odblaski. Zimą wcześnie zapada zmrok, a dziecko musi być zawsze widoczne. Kwestię kolorów i wzorów warto omówić z dzieckiem; w końcu to ono będzie nosić kurtkę i powinna mu się podobać.

Ciepłe kurtki czy kombinezony - co wybrać?Kombinezony zimowe dziecięce to ciekawa alternatywa dla kurtki. Wbrew pozorom to świetne rozwiązanie także do przedszkola. Zakładanie kombinezonu nie jest trudne i poradzi sobie z nim nawet małe dziecko. Ponadto pod spód można założyć maluchowi legginsy, dzięki czemu nie będzie mu za gorąco w pomieszczeniach. Przed wyjściem na spacer po prostu założy kombinezon.

Dodatkowo niektóre modele kombinezonów mają zintegrowane rękawiczki, dzięki czemu maluch ich nie zgubi. Ponadto w kombinezonie dziecko może się swobodnie bawić, schylać, biegać, a nawet siadać na ziemi (nie ukrywajmy, w przypadku małych dzieci takie zabawy są nieuniknione). Kombinezon doskonale zabezpieczy dziecko przed chłodem.

Trzeba pamiętać, by wybierać odzież zimową z oddychających materiałów. Jednocześnie kombinezon powinien być wodoodporny i wiatroszczelny. Suwak powinien łatwo się zapinać, aby przedszkolak poradził sobie z samodzielnym założeniem kombinezonu. Kombinezon - tak samo jak zimowe kurtki - powinien mieć odblaskowe elementy, aby dziecko zawsze było widoczne.

Zarówno w przypadku kurtek, jak i kombinezonów, warto stawiać na jasne czy wręcz jaskrawe kolory. Przedszkolak to małe dziecko, które jest niskie i mało widoczne. Jasne kolory i dodatkowe odblaski sprawią, że maluch będzie widoczny w ruchu ulicznym.