Wiadomości

  • 23 listopada 2022
  • wyświetleń: 10190

[FOTO] Zderzenie dwóch ciężarówek na DK-1. Jedna osoba poszkodowana

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w środę, 23 listopada około godziny 7.45 na drodze krajowej numer 1 w Czechowicach-Dziedzicach, około 200 metrów przed skrzyżowaniem z ulicą Ligocką. Na pasie w kierunku Katowic zderzyły się dwa ciągniki siodłowe z naczepą.

Zderzenie dwóch ciężarówek na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach - 23.11.2022 · fot. Nadesłane przez czytelnika; OSP Czechowice


Na miejsce zadysponowano wszystkie służby ratunkowe. W wyniku wypadku poszkodowana została jedna osoba. Jak przekazała naszemu portalowi mł. bryg. Patrycja Pokrzywa, oficer prasowy KM PSP w Bielsku-Białej, to kierowca jednego z pojazdów, który został zakleszczony w kabinie. Strażacy ewakuowali mężczyznę przy pomocy drabiny nasadkowej przez przednią szybkę pojazdu. Bez poważniejszych obrażeń został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego.

Z kolei jak przekazała nam asp. szt. Katarzyna Chrobak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej, zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję. Było to "klasyczne" najechanie na tył. Kierowcy obydwu pojazdów byli trzeźwi.

W czasie prowadzenia czynności służb występowały utrudnienia w ruchu - zablokowany był prawy pas w kierunku na Katowice.

mp, sid / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.