Wiadomości

  • 23 listopada 2022
  • 24 listopada 2022
  • wyświetleń: 2713

[FOTO] Po działaniach NURD: policjanci ujawnili 134 wykroczenia

W środę, 23 listopada, bielska drogówka prowadziła, na drogach miasta i powiatu, działania pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Priorytetem tej akcji była przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, bo właśnie ta grupa użytkowników dróg, jak zauważają mundurowi, zazwyczaj w zderzeniu z pojazdem odnosi poważne obrażenia. Policjanci ujawnili 134 wykroczenia.

Działania NURD na bielskich drogach - 23.11.2022 · fot. KMP Bielsko-Biała


- Wydział Ruchu Drogowego KMP w Bielsku-Białej cyklicznie włącza się w ogólnopolskie i wojewódzkie działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Często też organizuje działania własne, by każdy użytkownik drogi bezpiecznie dotarł do celu - zauważa asp. szt. Katarzyna Chrobak z bielskiej Komendy Miejskiej Policji.

W środę, 23 listopada w ramach wojewódzkich działań NURD policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierujących w rejonie miejsc, gdzie obserwuje się wzmożony ruch pieszych czy rowerzystów.

- Niestety nie wszyscy kierowcy przestrzegają przepisów w rejonie przejść dla pieszych. 77 kierujących popełniło wykroczenia - najwięcej z nich dotyczyło przekraczania prędkości w rejonie przejść dla pieszych oraz wyprzedzania na lub bezpośrednio na przejściu. 21 kierujących zostało pouczonych, 53 ukaranych mandatami karnymi, wobec 6 z nich skierowano wnioski o ukaranie do sądu, a 4 zatrzymano prawo jazdy - poinformowała asp. szt. Chrobak.

- Policjanci zwracali też uwagę na zachowania niechronionych użytkowników dróg. Ujawnili 31 osób, które nie stosowały się do obowiązujących przepisów - głównie za przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz za przechodzenie przez jezdnię na czerwonym świetle. Sześciu pieszych otrzymało mandat, a pozostali pouczenia. W trakcie działań zatrzymali jedną osobę poszukiwaną oraz dwie osoby, które pomimo sądowego zakazu prowadziły pojazd. W działaniach policjanci używali drona oraz monitoring u straży miejskiej - dodała przedstawicielka bielskich stróżów prawa.

- Apelujemy o przestrzeganie przepisów i szczególna ostrożność. Na drodze kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania i ostrożności. Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych! - podsumowała asp. szt. Katarzyna Chrobak.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.