Wiadomości

  • 23 listopada 2022
  • wyświetleń: 1495

Co musisz wiedzieć wybierając się na wakacje na Karaiby?

Materiał partnera:

Wyspy Karaibskie bez wątpienia stają się coraz to popularniejszym kierunkiem turystycznym. Nie da się bowiem ukryć, że egzotyczne wyjazdy przyciągają coraz to większe grono zainteresowanych. Co więcej, obecnie coraz chętniej wybieramy mniej oczywiste wyspy Karaibskiego Archipelagu, by to właśnie na nich przeżyć swoją niezapomnianą przygodę. Oczywiście wielokrotnie widzieliśmy oferty zorganizowanych wycieczek z biurem podróży, jednak niektórzy z nas będą chcieli takie wakacje zaplanować na własną rękę. Z pewnością jest to możliwe, jednak wymaga odpowiedniego dopracowania najmniejszego detalu. Wobec tego o czym musisz pamiętać, wybierając się na samodzielnie zorganizowane wakacje na Karaiby?

Wczasy na Karaibach- jak zarezerwować i ile kosztują loty?

Turyści planujący wakacje na Karaibach na własną rękę, na samym początku muszą znaleźć dla siebie odpowiednie loty i noclegi na Karaibach. Zacznijmy jednak od przelotów, gdyż to one mogą być najdroższe i dość trudne do znalezienia. Przede wszystkim z Polski nie zostały uruchomione jeszcze bezpośrednie połączenia na żadną z karaibskich wysp. W praktyce więc turyści muszą przygotować się na przesiadki- najczęściej w Paryżu lub Londynie. Takie loty łączone są dość długie- w zależności od konkretnej trasy będą one trwać od 14 do nawet i 18 godzin. Koszt biletów wynosi zwykle od 3,5 do nawet 6 tysięcy złotych. Z pewnością nie jest to mała kwota, jednak podróżni powinni pamiętać, że w tej sytuacji im wcześniej tym lepiej. Warto więc zarezerwować sobie loty na około miesiąc przed planowanym wyjazdem na Karaiby. Wówczas ich cena może być o wiele niższa.

Hotele na Karaibach- ile będą nas kosztować?

Hotele na Karaibach to przede wszystkim luksusowe i prestiżowe obiekty. Na samym wstępie warto powiedzieć, że noclegi na Karaibach są także mocno zróżnicowane i zależą od docelowej wyspy. Dla przykładu hotele na Karaibach na Grenadzie będą o wiele tańsze od tych, które znajdują się na Barbados lub na Dominikanie. Niemniej jednak noclegi na Karaibach to również- podobnie jak loty- dość spory wydatek, szczególnie w szczycie sezonu. Trzeba przygotować się na to, że hotele na Karaibach- w średnim standardzie- będą kosztowały nas od 180 do nawet 250 złotych za noc. Z kolei jeśli interesują nas o wiele bardziej prestiżowe noclegi na Karaibach- pięciogwiazdkowe hotele all inclusive, wówczas musimy przygotować się nawet na wydatek rzędu od 500 złotych w górę, za noc dla jednej osoby.

Wakacje na Karaibach- jak poruszać się po wyspach?

Pamiętajmy, że planując wczasy na Karaibach musimy również uwzględnić ewentualny transport. Zwiedzanie wysp często nie będzie możliwe przy wykorzystaniu samej komunikacji miejskiej. Jeśli wakacje na Karaibach chcemy spędzić również na poznawaniu kultury i historii wysp, najlepszym rozwiązaniem będzie dla nas wynajęcie samochodu. Wówczas musimy liczyć się z ceną rzędu około 150 złotych za jeden dzień- w zależności od wyspy i rodzaju samochodu, ceny te mogą być wyższe. Z kolei z lotnisk- które zwykle zlokalizowane są poza miastami- do centrum możemy dostać się za pomocą komunikacji miejskiej- przynajmniej na niektórych wyspach. Wówczas bilet na jeden przejazd jest znikomym wydatkiem i będzie nas kosztował około 1-2 złote.

Wakacje na Karaibach i smakowanie lokalnej kuchni

Wczasy na Karaibach bez wizyty w lokalnych barach i restauracjach z pewnością nie będą kompletne. Jedzenie "na mieście" na wakacjach jest bowiem jedną z większych atrakcji. Wobec tego, spędzając wczasy na Karaibach, kiedy przyjdzie ochota na rozsmakowanie się w kuchni lokalnej, nie będzie to dużym wydatkiem. Okazuje się, że dobry obiad- składający się z dwóch dań, będzie kosztował nas około 70-80 złotych. Dania typu fast-food czyli szybka pizza czy tradycyjne, karaibskie enchilladas będą nas już kosztować około 20 złotych. Wakacje na Karaibach i jedzenie "na mieście" z pewnością więc nie będzie największym obciążeniem naszego budżetu.

Wczasy na Karaibach i samodzielne gotowanie

Z pewnością spędzając wakacje na Karaibach zajdzie również potrzeba samodzielnego przygotowania posiłku. Wówczas wybierzmy się na zakupy do lokalnego sklepu, jednak jakie ceny tam nas spotkają? Otóż będą one znacznie tańsze niż w Polsce! Za mleko zapłacimy około 1,5 z kolei za chleb około 0,70 złotych. Dodatkowo za butelkę lokalnego trunku-rumu, zapłacimy już około 30 złotych. Wszelakie przekąski i napoje podczas wakacji na Karaibach również nie będą dużym wydatkiem. Zwykle kosztują one od 2 do 10 złotych.

Wakacje na Karaibach- ile kosztują nas karaibskie atrakcje?

Karaiby słyną z wielu atrakcji- parki rozrywki, pływanie z delfinami czy narty wodne, to tylko niektóre z nich. Spędzając więc wczasy na Karaibach z pewnością będziemy chcieli ich spróbować. Ceny w tym zakresie mogą być dość mocno zróżnicowane, w zależności od konkretnej wyspy. Trzeba się jednak przygotować na to, że dorośli za bilety do parków i oceanariów zapłacą mniej więcej 80 złotych, z kolei bilety ulgowe mogą być nawet od 40% tańsze, za okazaniem ważnego dokumentu uprawniającego do skorzystania ze zniżek.

Karaiby shutterstock 2151448887

zdjecie głowne Dominikana shutterstock 1962757417

kuchnia Karaiby shutterstock 95963278