Wiadomości

  • 23 listopada 2022
  • wyświetleń: 594

Sprzęt gastronomiczny niezbędny w kawiarni - TOP 5

Materiał partnera:

W kawiarni dobrej jakości sprzęt to podstawa. Niezbędny jest m.in. wydajny blender, naleśnikarka, piec, ekspres do kawy, gofrownicę czy maszyna do lodów. Równie ważne są także akcesoria drobne. Sprawdź, co skompletować, by ruszyć z prowadzeniem swojej autorskiej kawiarni.

pexels.com


Gofrownica

Pyszne gofry belgijskie serwowane na słodko albo na słono to ważna pozycja w menu każdej kawiarni. Możesz je serwować z owocami, posypką czy konfiturą, a także z jajkiem, boczkiem czy z łososiem. Niezbędna będzie profesjonalna, wydajna i solidnie wykonana gofrownica, w której szybko przygotujesz smaczne gofry - idealnie upieczone i chrupiące.

Gastronomiczne gofrownice przemysłowe to elektryczne sprzęty, które wyróżnia wysoka jakość i wytrzymałość. Możesz w nich przygotować zwykle kilka gofrów jednocześnie - w dodatku o różnym kształcie.

Automat do bitej śmietany

Dodatkiem do deserów, m.in. ciast czy lodów, jest idealna kremowa bita śmietana. Często towarzyszy szarlotce czy brownie. Musi być jednak perfekcyjna - tu liczy się głównie jej konsystencja. Nie korzystaj z produktów gotowych, powinna być przygotowana samodzielnie. Zainwestuj w wydajny automat do bitej śmietany.

Dobrej jakości urządzenie pozwoli na przygotowanie idealnej bitej śmietany na bieżąco. Pozwoli także na jej przechowywanie przez dłuższy czas. Dobry automat będzie wydajny nawet przy licznych zamówieniach.

Automatyczny ekspres i młynki do kawy

Stanowi podstawowe wyposażenie w kawiarni czy cukierni. Profesjonalny i wydajny ekspres przygotuje ulubioną kawę za naciśnięciem jednego przycisku. Możesz w nim szybko przyrządzić m.in. espresso, cappuccino czy flat white. Ekspres wykorzystuje nowoczesne technologie oraz młynki do kawy, w których zapas musisz się zaopatrzyć.

Zwróć uwagę na moc, wydajność, stabilność i szybkość pracy ekspresu. Ważna jest także jego pojemność i serwisowanie. Sprawdź dostępność usług serwisowych i części zamiennych, gdyż intensywnie eksploatowane urządzenie może wymagać co jakiś czas dokładnego sprawdzenia czy napraw. Warto zainwestować w sprzęt wysokiej klasy, bo kawa jest zwykle podstawą w kawiarnianym menu.

Mikser i blender gastronomiczny

Bardzo praktycznym pomocnikiem w kuchni będzie także blender oraz mikser. Wybór tego typu urządzeń jest bardzo duży. Wśród propozycji są m.in. miksery spiralne czy planetarne, blendery kielichowe lub ręczne. Ważne, by takie sprzęty były wydajne, mocne i solidnie wykonane. Liczy się też ich pojemność i łatwość obsługi. Szybko przygotujesz ciasto na różne wypieki, wymieszasz nadzienie, przyrządzisz smoothie i koktajle. Niektóre mają dodatkowe funkcje - mogą tez mielić, siekać i szatkować.