Wiadomości

  • 23 listopada 2022
  • wyświetleń: 688

Tablice manipulacyjne — sprawdź, jak w trakcie zabawy dziecko może się rozwijać

Materiał partnera:

Każdemu rodzicowi zależy na prawidłowym rozwoju dziecka. Praca wykonywana z maluchem codziennie ma za zadanie rozwijać różne elementy ciała i umysłu dziecka. Nie musisz jednak na siłę zachęcać go do zabawy. Tablice manipulacyjne, które znajdziesz w ofercie Manibox.pl, sprawią, że maluch będzie rozwijał się w trakcie zabawy. Jak to działa? Specjalna budowa tablicy, choć niepozornej na pierwszy rzut oka, potrafi pobudzić działanie wszystkich zmysłów dziecka. Zobacz, jak jeszcze zabawka ta rozwija i edukuje.

tablica manipulacyjna


Tablica manipulacyjna a rozwój sensoryczny dzieckaJak wygląda tablica manipulacyjna, o której mowa? To drewniana paleta, do której przyczepione zostały elementy, taki jak zamki, włączniki, dzwonki, kłódki — akcesoria, które dziecko może kojarzyć z domu, a których na co dzień używają głównie dorośli. Edukacyjny charakter zabawki rozpoczyna się w momencie, gdy dziecko chce zaspokoić swoją ciekawość. W jaki sposób to robi? Dotyka, słucha, obserwuje. Uruchamia swoje wszystkie zmysły, ćwicząc przy tym swoją koordynację, cierpliwość i odkrywając po kolei, co dzieje się z poszczególnymi elementami. Zabawka ta tworzona jest zgodnie z nurtem Montessori — maluch poznaje świat samodzielnie, przy pomocy swoich zmysłów. Może sam badać i wyciągać wnioski. Dziecięca zabawa może nie mieć granic. Maluch nie znudzi się szybko, może wracać do zabawki każdego dnia i na nowo ją odkrywać. Wielogodzinna zabawa chętnie powtarzana jest każdego dnia.

Czy tablica manipulacyjna to produkt bezpieczny dla dziecka?W sieci nie brakuje informacji na temat tego, jak samodzielnie wykonać tablicę. Co do jej funkcjonalności mogą pojawić się jednak pewne zastrzeżenia. Wystarcz, że elementy zostaną źle przytwierdzone, a stanowić będą w ten sposób zagrożenie dla najmłodszych. Z tego względu warto korzystać z pewnych źródeł, kupując tablicę manipulacyjną przygotowaną przez profesjonalistów, którzy dbają o bezpieczeństwo maluchów. Te kupowane za pośrednictwem sklepu Manibox.pl, to produkty certyfikowane, a więc pewne w wykorzystaniu nawet przez kilkuletnie dzieci. Wszystkie gromadzone w ofercie sklepu zabawki, są w pełni bezpieczne w trakcie codziennych zabaw. Twórcy, jako misję przypisują sobie troskę o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników. Każdy produkt zostaje dokładnie opisany na sklepie, dlatego dokładnie wiesz, jakie ma wymiary i z jakich materiałów oraz surowców został wykonany. Producenci dbają również o to, aby zabawki nie powodowały alergii czy nie nasiały alergicznych problemów najmłodszych. Do produkcji wykorzystywane są najlepsze, hipoalergiczne farby, którymi pokrywane są dziecięce zabawki.

tablica manipulacyjna


Wykorzystaj tablicę manipulacyjną, jako element dekoracji dziecięcego pokojuTablice zbudowane są z jakościowego rodzaju drewna, pokryte wieloma kolorowymi i ciekawymi elementami. Nie musisz martwić się już o sposób przechowywania tego typu zabawki. Tablicę sensoryczną możesz postawić w pokoju swojej pociechy przy ścianie, lub nawet przymocować ją do niej. W ten sposób zabawka rewelacyjnie ozdobi pokój, a maluch w dalszym ciągu będzie mógł się nią bawić. Jeśli szukasz bezpiecznej zabawki edukacyjnej dla swojego dziecka, lub poszukujesz prezentu dla dzieci znajomych, postaw na jedną z tablic manipulacyjnych oferowanych przez Manibox.pl. Zagwarantuj maluchowi świetną zabawę, a przy tym zadbaj o jego rozwój sensoryczny. Korzystaj ze sprawdzonych źródeł, w których kupujesz zabawki dla najmłodszych.