Wiadomości

  • 24 listopada 2022
  • wyświetleń: 476

Jakie okna przesuwne wybrać?

Materiał partnera:

Od kilku lat można zauważyć wzrost zainteresowań oknami przesuwnymi, które zazwyczaj umieszczamy w salonie, aby tak jak na załączonym zdjęciu, wpuścić więcej światła oraz optycznie powiększyć pokój. Spośród dostępnych ofert okien przesuwnych należy uwzględnić to, jaki system będzie dla nas najwygodniejszy do codziennego użytku. Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając okna przesuwne do naszego domu?

Off-SITE


Otwarta przestrzeńDążąc do otwartej przestrzeni w swoim mieszkaniu stawiamy na sprawdzone rozwiązanie jakim są systemy okien przesuwnych. Oprócz tego, że optycznie powiększają nam pomieszczenie, przepuszczają więcej światła niż tradycyjne okna umieszczane w pozostałych miejscach domu. Dlaczego to takie ważne? Dzięki temu, że więcej promieni słonecznych wpada do pomieszczenia staje się ono jasne i przytulne.

Rodzaje systemów przesuwnychSystemy okien przesuwnych to nic innego jak sposób korzystania z nich, jest to ważna kwestia szczególnie jeśli zależy nam nie tylko aby otworzyć całe skrzydło, ale na przykład tylko je uchylić. System otwierania okien uchylno-przesuwnych rozpoczyna się od uchylenia okna i przesunięcia skrzydła w bok. Zaletą tego systemu jest opcja uchylenia ich, tak jak w przypadku okien klasycznych. Drugi system to okna przesuwne, które poruszają się tylko i wyłącznie na boki poprzez przekręcenie klamki. W tych oknach nie ma możliwości uchyłu. Ostatnim omawianym mechanizmem są okna harmonijkowe, które najlepiej sprawdzą się jeśli masz dużą powierzchnię. Chcąc otworzyć to okno należy przesunąć po kolei elementy skrzydła. Różne rodzaje systemów przesuwnych mogą spowodować, że ciężej będzie zdecydować się na właściwy produkt.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru przeszkleń?Funkcjonalność okien przesuwnych powinna być uwzględniania tak samo jak pozostałe jej parametry. Po pierwsze weźmy pod uwagę wysokość progu, miejsce montażu i osoby, które będą go użytkować. O ile miejsce montażu to zazwyczaj salon z wyjściem na taras, to wysokość progu w przypadku wózków może narobić niemałego kłopotu. Największy komfort uzyskamy decydując się na okna z obniżonym progiem, które ułatwiają codziennie funkcjonowanie. Szerokość okna przesuwnego to kwestia bezpośrednio dotycząca możliwości, a także ilości światła wpadającego do mieszkania. Jeżeli pomieszczenie posiada szeroką ścianę, na której możemy umieścić dowolnego rozmiaru szybę najlepiej wybrać taką, która zapewni nam komfortowe oświetlenie pomieszczenia, a przy tym będzie funkcjonalna. I na koniec, należy pamiętać także o systemach antywłamaniowych, tak jak w przypadku drzwi są one niezwykle istotne.