Wiadomości

  • 25 listopada 2022
  • wyświetleń: 497

Jak wybrać odpowiednie wyposażenie na survival?

Materiał partnera:

Survival to bardzo dobry sposób na to, by sprawdzić swoje możliwości i ograniczenia. Nie brakuje więc fanów takich ekstremalnych aktywności. Pierwszy survival może jednak budzić pewne obawy i pytania, związane chociażby z tym, jak się do niego przygotować i jakie akcesoria ze sobą zabrać. Jeśli wybieramy są na zorganizowane wydarzenie survivalowe, to takie kwestie są zawarte w regulaminie. Zazwyczaj możemy korzystać, podczas survivalu, z różnego rodzaju elementów wyposażenia taktycznego, a jedynie wyklucza się niektóre sprzęty.

survival, kamizelka


Najważniejsze akcesoria survivaloweJest taka grupa produktów, która przydaje się podczas różnych aktywności survivalowych - bez względu na ich charakter oraz otoczenie. Nie ma znaczenia, czy survival odbywa się w lesie czy w miejskiej dżungli - na pewno warto mieć przy sobie multitool lub scyzoryk wielofunkcyjny. To kilka narzędzi w jednym kompaktowych przedmiocie, za pomocą których możemy wykonać bardzo różne czynności. Łatwo zmieścimy go w kieszeni, a zawsze możemy coś przeciąć, przykręcić lub odkręcić.

Przejdźmy teraz do akcesoriów ochronnych, w które również warto się zaopatrzyć. Podczas survivalu łatwo o skaleczenia lub inne urazy, dlatego niezbędne wydają się być rękawice ochronne. Nie zwykłe rękawice, ale taktyczne, które chronią przed przecięciem lub ukłuciem, a jednocześnie są lekkie i komfortowe. Nie przeszkadzają też w wykonywaniu różnego rodzaju prac - nawet tych precyzyjnych. Okulary taktyczne lub gogle ochronne, a także maska na twarz, to kolejne akcesoria, która zwiększają nasze bezpieczeństwo. Chronią naszą twarz przed odpryskami lub nisko zwisającymi gałęziami.

Całe wyposażenie dobrze jest mieć w czym przenosić, a najlepiej sprawdza się w tym plecak taktyczny. Jest wytrzymały, wygodny i funkcjonalny - tak go zaprojektowano, by był lekki i pojemny. Bardzo ważny jest w nim system kieszeni, które zapewniają szybki dostęp do zapakowanych do plecaka rzeczy.

Co jeszcze warto zabrać ze sobą na survival?Warto rozważyć też specjalną odzież taktyczną, w której wykonywanie różnych aktywności fizycznych jest bardziej komfortowe. Zapewniają to przewiewne materiały, które mogą być też wodoodporne, chronić przed wiatrem lub zimnem. Są też niezwykle wytrzymałe, bo przygotowano je do takiego ekstremalnego zastosowania. Podczas survivalu możemy łatwo poniszczyć zwykłą odzież, dlatego lepiej wyposażyć się w specjalne koszulki, kurtki czy spodnie.

Bardzo ważna jest jakość akcesoriów -
powinny być odporne na uszkodzenia i pogodę. Tylko wtedy będą niezawodne i rzeczywiście pomogą nam przetrwać ekstremalne warunki. Warto więc wybierać uznane i sprawdzone marki z branży taktycznej, które znajdziemy w specjalistycznych sklepach airsoft, takich jak Gunfire.com