Wiadomości

  • 29 listopada 2022
  • wyświetleń: 1594

Najnowsze dane na temat bezrobocia w gminie Czechowice-Dziedzice

Na koniec października 676 mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice pozostało bez pracy. To taka sama liczba, jak miesiąc wcześniej. najnowsze dane przedstawił Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej.

urząd pracy
Urząd Pracy w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Google Street View


jak poinformował bielski Powiatowy Urząd Pracy, stopa bezrobocia na dzień 31 października 2022 roku - odniesieniem do września 2022 roku - wyniosła (według ostatnich danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny): w kraju 5,1% (bez zmian), w województwie śląskim 3,7% (spadek o 0,1%), w mieście Bielsko-Biała 1,7% (spadek o 0,1%), w powiecie bielskim 3,2% (bez zmian).

- W październiku 2022 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bielsku-Białej odnotowano spadek w ewidencji liczby bezrobotnych o 21 osób w stosunku do września 2022 r. Zarejestrowano 577 osób, tj. o 27 osób mniej niż w miesiącu poprzednim, z czego 64,6% to bezrobotni powracający do rejestracji po raz kolejny. Wśród nowo zarejestrowanych 57,8% stanowiły kobiety. 12,1% z ogółu osób zarejestrowanych w październiku 2022 r. to osoby, które jeszcze nigdy nie pracowały. Zarejestrowano również 38 osób posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Z ogólnej liczby bezrobotnych prawo do zasiłku posiada 15,7% osób - poinformował Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej.

W październiku do bielskiego PUP nie wpłynęła żadna informacja dotycząca zamierzonych zwolnień grupowych z przyczyn dotyczących zakładu pracy z terenu działania tutejszego urzędu.

Oferty pracyW październiku do Powiatowego Urzędy Pracy w Bielsku-Białej zgłoszono 686 wolnych miejsc pracy. Wśród zgłoszonych miejsc pracy 13 dotyczyło osób niepełnosprawnych. Zgłoszono 625 wolnych miejsc pracy w ramach ofert niesubsydiowanych oraz 61 miejsc pracy subsydiowanej.

Miejsca pracy niesubsydiowanej

  • 20 wolnych miejsc pracy było skierowanych do osób z wykształceniem wyższym m.in.: nauczyciel przedszkola, nauczyciel bibliotekarz, nauczyciel psycholog, nauczyciel niewidomych i słabowidzących (tyflopedagog), pedagog specjalny, główny księgowy, psycholog, terapeuta zajęciowy, nauczyciel praktycznej nauki zawodu,


  • 26 wolnych miejsc pracy było skierowanych do osób z wykształceniem średnim m.in.: manikiurzystka, pracownik socjalny, kontroler biletów, funkcjonariusz służby ochrony, opiekun w domu pomocy społecznej, nauczyciel przedmiotu w szkole ponadpodstawowej, animator kultury, kierownik firmy sprzątającej, pracownik biurowy,


  • 52 wolne miejsca pracy były skierowane do osób z wykształceniem zasadniczym zawodowym m.in.: technik utrzymania ruchu, mechanik autobusów, elektromonter (elektryk) zakładowy, krojczy, kuśnierz, sprzedawca, pomocniczy robotnik budowlany, tokarz w metalu, opiekun osoby starszej, kamieniarz, spawacz, krawiec, mistrz produkcji w przemyśle włókienniczym, kierowca samochodu ciężarowego, operator urządzeń uzdatniania i demineralizacji wody.


  • 527 wolnych miejsc pracy było skierowanych do osób z wykształceniem podstawowym m.in.: pracownik produkcji, magazynier, operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych, pomocnik piekarza, sortowacz, operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych, operator obrabiarek sterowanych numerycznie, sortowacz, sprzedawca, tokarz/frezer obrabiarek sterowanych numerycznie, sprzedawca w branży spożywczej, robotnik gospodarczy, szwaczka maszynowa, kasjer handlowy, kierowca samochodu ciężarowego.


Miejsca pracy subsydiowanej

  • 5 wolnych miejsc pracy było skierowanych do osób z wykształceniem wyższym m.in.: fizjoterapeuta, specjalista do spraw mediów społecznościowych, asystent prawny, sekretarka,


  • 30 wolnych miejsc pracy było skierowanych do osób z wykształceniem średnim m.in.: kosmetolog, pracownik biurowy, rejestratorka medyczna, opiekunka w żłobku/klubie dziecięcym, specjalista do spraw sprzedaży, asystent nauczyciela przedszkola, technik prac biurowych, kosmetyczka, technik informatyk,


  • 16 wolnych miejsc pracy było skierowanych do osób z wykształceniem zawodowym m.in.: sprzątaczka domowa, murarz, wędliniarz, fryzjer, cieśla, kucharz, sortowacz, kierowca samochodu osobowego, stolarz,


  • 10 wolnych miejsc pracy było skierowanych do osób z wykształceniem podstawowym m.in.: sprzedawca, pracownik obsługi sklepu, pomocniczy robotnik budowlany, robotnik gospodarczy, florysta, elektromonter instalacji elektrycznych, pomoc kuchenna.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.